Milletvekili Erol, Elazığ'ı Lojistik Merkez Yapabiliriz

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'ın afet bölgesi ilan edilmesinin fırsata çevrilerek bundan sonraki süreçte olası afetlere karşı Elazığ'ın lojistik merkezi haline getirilebileceğini söyledi.

Milletvekili Erol, Elazığ'ı Lojistik Merkez Yapabiliriz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: “Afet Bölgesi ilan edilmesini yeni bir fırsata çevirme şansımız var. Elazığ yeni misyon üstlenebilir. Elazığ’a yeni bir ticari marka veya değer eklenebilir. Nedir Bu ? Elazığ’ı lojistik kent yapabiliriz. Bakın Deprem bölgelerindeki deprem sonrası çevre iller dahil hepsi çöktü ama Elazığ ayakta kaldı.
Eğer Elazığ bu afet bölgesi süresini doğru yönlendirir, yani çürük yapılarını, riske açık binalarının hepsini yenilerse, depreme hazırlıklı ile haline gelir. İleriki süreçte Bingöl’de, Tunceli’de, Diyarbakır’da Muş’ta  Sivas ve Malatya’da olabilecek yeni depremlerde burası lojistik merkezi olabilir. Yani deprem bölgelerinin ihtiyaçlarını karşılayan; yeme içme barınma ve insan kaynağını karşılayabilen bir il haline getirebilir. Onun içindir ki Elazığ bir dahaki dönem deprem müdahalelerinde pilot il olabilir. Bugün bunu Afet Başkanlığında İlimizin valisi ve belediye başkanıyla da konuştum. Onlara da karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Böyle bir düşünce ortaya çıktı. Bunu önümüzdeki süreçte Elazığ ve Türkiye gündemine getireceğiz. Afet müdahale ve planlamalarında altyapısı binasıyla tecrübe ve deneyimiyle dinamikleriyle kaynaklarıyla gıda stoklarıyla olan illeri lojistik merkezi haline getirin çevrede herhangi b deprem olduğu zaman anlık müdahaleye ihtiyaç var… ve burada en uygun yer de Elazığ…”