Elazığ'da 'Hayata Fısılda' E-Twinning Projesi

Elazığ'da hayata geçirilen 'Hayata Fısılda' E-Twinning Projesi kapsamında çocukların yaparak ve araştırarak öğrenmesi amaçlanıyor.

Elazığ'da 'Hayata Fısılda' E-Twinning Projesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ'da Balakgazi Anaokulu tarafından hayata geçirilen 'Hayata Fısılda' E-Twinning Projesi kapsamında çocuklar için bir çok etkinlik düzenleniyor. Bilgi yarışmaları, yoğurt mayalama, drama etkinliği ve limonata yapımı gibi etkinliklerle çocukların etkin rol alarak öğrenmesi ve ailelerin de eğitim-öğretime aktif bir şekilde katılması amaçlanıyor.
Okul öğretmenlerinden Özgül Arı, 'Hayata Fısılda' E-Twinning Projesi kapsamında yapılan proje ile öğrencilerin evde ebeveynleriyle birlikte istediği bir konuda araştırma yaparak hazırladıkları sunumu diğer öğrencilere anlatacaklarını belirterek,"Bu proje ile teknoloji karşısında robotlaşan ve odalarına hapsolan çocuklarımızın hayatı yaparak, yaşayarak ve araştırarak öğrenmesini sağlamak ve hayatın içine tekrar geri dönüşümlerini sağlamaktır. Ayrıca ailelerin de bu proje ile eğitim-öğretimin içine aktif bir şekilde katılmaları amaçlanmaktadır"dedi.