Başkan Öztürk, 'Hedefimiz 2023'te Elazığ'da 25 Bin İstihdam'

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Suat Öztürk, 12 Şubat'ta yapılacak EOSB Başkanlık seçimlerini yeniden kazanacaklarına inandıklarını belirterek, seçimden sonra daha güçlü bir şekilde yola devam edeceklerini söyledi.

Başkan Öztürk, 'Hedefimiz 2023'te Elazığ'da 25 Bin İstihdam'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, Gazetemize açıklamalarda bulundu.  Öztürk; 2010 yılından bu yana başkanlığını yürüttüğü Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde hayata geçirdikleri projeleri ve hizmetleri anlattı.
Öztürk, 12 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlerde yeniden yönetime gelmeleri halinde geleceğe yönelik hedeflerini de kamuoyu ve iş dünyasıyla paylaştı.
“ELAZIĞ OSB, ŞEHRİN EKONOMİ LOKOMOTİFİ”
Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin şehrin en büyük istihdam merkezi olduğunu ifade eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, "Elazığ OSB, şehrin ekonomi lokomotifi ve bu lokomotifin yanında istihdam ve ihracatı olan, yeni yatırımları olan ve gelişmeye müsait bir organize sanayi bölgesidir. 1987 yılında kurulan Elazığ OSB, 2010 sonuna kadar müteşebbis heyetle yönetildi. 2010'da müteşebbis heyetten çıkıp kendi yönetimini oluşturduktan sonra bugüne kadar ben buranın yönetim kurulu başkanlığını yapıyorum. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla beraber Elazığ OSB'yi yönetiyoruz" dedi.
 “ÖRNEK BİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLDU”
Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin altyapı ve üst yapısıyla yatırımcıların tüm ihtiyaçlarına cevap veren örnek bir organize sanayi bölgesi olduğunu söyleyen Öztürk, "Hamdolsun 11 yılda Elazığ Organize sanayi bölgesi çok iyi bir noktaya geldi. Biz göreve geldiğimiz 2010 yılında Elazığ Organize Sanayi bölgesinin alanı 220 hektardı. 32 tane işletme vardı. Çok büyük kapasiteli işletme sayısı azdı. Biz göreve geldikten sonra 3. kısımda 150 hektar ilave yaptık. 5. kısımda 100 hektar ilave yaptık. Çok şükür ki şimdi 6. kısımda arazi tamamlandı. Genişleme alanımız içerisinde. Burası da 350 hektar. Toplamda 1000 hektar oldu. 250 hektardan aldık. 1000 hektara çıkardık alanımızı. 32 tane işletmemiz vardı. 1000 civarında çalışanımız vardı. Bugün 195 işletmemiz var, 7 Bin 500'e yakın çalışanımız var. Bu işletmelerin Elazığ'a yapmış olduğu büyük katkılar var. Organize Sanayi Bölgesini bu şekilde gelişmesinin yanında teşviklerin de unsurlarıyla yeni yatırımcılar getirmeye başladık. Bu firmalar arasında Elazığlı olmayan firmalar da var. Bu firmaların buraya gelişinin bir hikâyesi var. Hiç kimse elini kolunu sallayarak gelip buraya yatırım yapmadı. Bunların hepsinde teke tek, mücadele verilerek, görüşülerek yatırımcılarımız Elazığ'a geldi. Çok şükür altyapısıyla ve üst yapısıyla yatırımcılarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bütün imkânları sağladık." diye konuştu.
“ELAZIĞ'IN GERÇEK İHRACAT RAKAMI 1 MİLYAR DOLAR'IN ÜZERİNDE”
Elazığ'ın gerçek ihracatının 1 Milyar Dolar olduğunu söyleyen Öztürk, "Elazığ'ın İhracat rakamları 2021 yılında 320 Milyon Dolardı. Bu sene görünen rakam 342 Milyon Dolar. Ama bu gerçek değil. Elazığ'ın gerçek ihracatı 1 Milyar Doların üzerinde. Kayıt dışı değil. Başka illerden yapılıyor. Başka nedenler de var. Eğer bunun aksini iddia edenler varsa gelsinler anlatırım." dedi.
“HEDEFİMİZ 2023'TE 25 BİN İSTİHDAM”
Başkan Suat Öztürk, her geçen gün büyüyen Elazığ Organize Sanayi bölgesinde yatırımlarla birlikte istihdamın da arttığına dikkat çekti. Öztürk, "Bu kadar potansiyeli olan bir organize sanayi bölgesi var. Bütün yatırımcılarımıza, ister yabancı olsun, ister yerli firmalarımız olsun, her türlü katkıyı ve yardımı yaptık. Şartları yerine getiren yardımcılarımız yer veriyoruz. Gerçek yatırımcıya arsa var. Elazığ OSB'de şuan 195 tane aktif işletme var. 7500 çalışanımız var. 2022 yılı sonunda hedefimiz 18 Bin istihdam. 2023 yılında ise istihdam hedefimiz 25 Bin. Biz bunu hedef koyduk. Bu hedef Elazığ'ı şahlandırır. Biz bunun hesabını yapıyoruz. Bunu yapabilecek kapasite ve güçteyiz. Bunu neye göre söylüyoruz? Mevcut devam eden yatırımlarımız var. Bunun yanında 13 tane kesinleşmiş yatırımlarımız var. Bunun kapasitesi 6 Bin 500 kişi. Bu sene faaliyete geçecek yatırımlarımız var. Bu fabrikalarımızda ise bu sene 4 Bin 500 kişi çalışacak."
  “TEKSTİLKENT KURUYORUZ”
Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde 2500 kişinin istihdam edileceği tekstilkent kuracaklarını belirten Suat Öztürk, şöyle devam etti: "Gerçek bir proje bu. 2500 istihdamdan bahsediyoruz. Bu memlekette 10 kişi, 20 kişi çalıştıran insanların eli öpülür.  Yatırımlar önemli. Onun için sağolsun Organize sanayi bölgesindeki sanayicimiz gerçekleri görüyor, yapmış olduğumuz hizmetleri görüyor. Biz Elazığ'da bürokrasiyle, yatırımcılarımızla istişare halindeyiz, diyalog içerisindeyiz. Elazığ'ın başka sektörlerde de kurtuluş noktası var. Turizm vardır, tarım vardır. Ama, Elazığ'ın istihdam ve ekonomi merkezi Elazığ Organize Sanayi Bölgesidir. Buraya herkesin destek olması ve birlik içinde çalışma mecburiyeti vardır. Sanayici geliyorsa, onun sorunu varsa, el birliğiyle  o sorunu çözmemiz lazım. Her çözeceğimiz sorun Elazığ'da 50 kişiye, 100 kişiye, 500 kişiye istihdam sağlar. Bunun için uğraşıyoruz. Bir çevremiz var.  Bir dirayetimiz var, direncimiz var. İstanbuldan, dışarıdan Elazığ'a ciddi transferler yapıyoruz. Bu imkanı kaçırmadan hayata geçireceğiz.
“YÜRÜYÜŞÜMÜZE GÜÇLÜ ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ”
12 Şubat'taki seçimin Elazığ OSB'ye ve hakkımızda hayırlı olmasını diliyorum. Ben herkesle tek tek görüşüp desteklerini istedim. Sanayicilerimizin beni destekleyeceklerine inanıyorum. Bu işin en doğru şekilde yürüyeceğine inanıyorum. Sanayicilerimizin destekleriyle yola devam. Güçlü olarak yürüyüşümüze devam. Hedefimiz 2023'te 25 Bin istihdam." dedi.

Başkan Öztürk, 'Hedefimiz 2023'te Elazığ'da 25 Bin İstihdam'