'Zora Talip Olduk'

Yılların ihmaline uğrayan ve hiç bir Belediye Başkanının girmeye cesaret edemediği altyapı çalışmaları başladı. Şehrin birçok noktasında eş zamanlı olarak ve iki yüklenici firma tarafından yürütülen çalışmalar, halkımızın günlük yaşamını en az etkileyecek önlemler alınarak gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar, özellikle trafikte yaşanan bir takım olumsuzluklara rağmen bu hizmetin gelmesinden memnun olduklarını dile getiriyorlar.

'Zora Talip Olduk'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlimizin en önemli olmasına rağmen yılların ihmaline uğratan altyapı çalışmaları başladı.
Elâzığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın"Siyasi hayatıma mal olsa dahi altyapıyı tümüyle yenileyeceğiz, bu hizmetin artık beklemeye tahammülü yok” diyerek büyük bir irade ortaya koyduğu altyapı çalışmaları şehrin birçok noktasında başladı.

İKİ İHALE YAPILMIŞTI

Şehrin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hatlarının tümünün yenilenmesi ve kapasitelerinin günün ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye çıkarılması amacıyla iki ayrı ihale yapılmıştı.
1.    Bölge Yapım İşi sözleşmesi Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile yüklenici firma Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci arasında  imzalanmasının ardından sahadaki çalışmalar da  başladı. 

17 MAHALLEYİ KAPSIYOR

Şehir merkezimizdeki 17 mahalleyi kapsayan altyapı yenileme projesinin 1. Etabı, şehrin merkezi konumunda yer alan Çarşı Mahallesi Bakırcılar Sokak, Gazi Caddesi, Yıldız bağları Mahallesi ve Öğretmenevi önünde başlatıldı. 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: 
“SORUNLAR,  TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR” 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimizin temel problemleri arasında yer altyapı yetersizliğine yönelik yenileme çalışmalarımızı başlattık. Şehrimizin geleceği adına en önemli yatırım olan altyapı yenileme çalışmasını hayata geçiriyoruz. Elazığ’ın gelecek on yılları açısından en önemli adım olan alt yapı yenileme projemizle, 1980’li yıllardan kalma asbestli borular sökülerek, içme suyu hatları polietilen ve düktil borularla sağlıklı bir yapıya kavuşturulacak. Böylece vatandaşlarımız hem kaliteli ve sağlıklı içme suyuna kavuşmuş olacak hem de altyapı yetersizliğinden kaynaklanan kayıplar önlenerek, su tasarrufu sağlamış olacağız. Yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımızla da şehrimizde yağışlar sonrası altyapı yetersizliğinden kaynaklı oluşan sorunlarını da çözüme ulaştırmış olacağız” dedi. 

“ZORA TALİP OLDUK” 

Şehrin altyapısının bütün olarak yenilenmesinin çok zorlu bir süreç olduğunun farkında olduklarını ve bu sorunu çözmek adına göreve başladıkları günden itibaren yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Şehrimizin en büyük sorunlarının başında yer alan altyapı sorununu çözüme taşıyacak içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, su depoları ve terfi istasyonları yapım işlerini kapsayan altyapı yenileme projemizin birinci etap çalışmalarını başlattık. Oldukça zorlu bir süreç ve biz bu süreci çok iyi şekilde yöneterek şehrimizin altyapı problemini çözeceğiz. Biz şehrimize duyduğumuz sevda, milletimizden aldığımız güç ve cesaretle bu işi başlatıyoruz”dedi.

“ŞEHRİN GELECEĞİNE HİZMET”
 
Seçim öncesi şehrin bu kadim sorununun üzerine cesaretle gideceklerini ve  bu sorunu çözeceklerini  taahhüt ettiklerini dile getiren Başkan Şerifoğulları; “Bu taahhüdümüzü yerine getirmenin mutluluğuyla, şehrimizin altyapısını yenileyerek geleceğine kıymetli bir kazanım sağlamış olacağız. Şehrimizin altyapısını yeniledikten sonra inşallah üstyapı çalışmalarımızla da şehrimizin daha yaşanabilir daha müreffeh bir şehir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

"ATTIĞIMIZ HER ADIM ŞEHRİ GELECEĞE HAZIRLAMAKTIR”

 Attıkları her adımda, yaptıkları her çalışmada tek gayelerinin bu güzel şehri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak olduğunu ifade eden Başkan Şerifoğulları; “Bu gaye doğrultusunda şehrimizin sorunlarını tek tek çözüme ulaştırıyoruz. Bu noktada hemşehrilerimiz desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemediler. Bu zorlu süreçte de en büyük gücümüz hemşehrilerimizin bize olan güvenleri ve destekleri olacaktır. Bu destekle şehrimizin bugünü ve yarınları için çalışmaya devam edeceğiz”dedi. 

ÇALIŞMALARA DESTEK VE TEŞEKKÜR 

Elazığ Belediyesinin şehir genelinde başlattığı ve önümüzdeki günlerde daha da hız kazanacak altyapı çalışmalarına vatandaşlar gibi muhtar ve esnaflardan da destek ve teşekkür geliyor.

MUHTAR AYTAÇ: “BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI VATANDAŞA TEMİZ SU İÇİRMEK ADINA RİSK ALDI. KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Çarşı Mahalle Muhtarı Ahmet Aytaç,  şehrin 40 yıllık sorununun Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sayesinde çözüme ulaştırılacağını ifade ederek, “Altyapı yenileme çalışmalarının bizim mahallemizden başlatılmasından dolayı Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Zor bir iş, esnafların yoğun olduğu bir yer. Burada çalışmak kolay değil. Sayın Başkanımız bu riski göze aldı ve temiz suyu Elazığlılara ulaştırmayı ahdetti. Allah kendisinden razı olsun. Bizim mahallemiz çalışmalar açısından en zor noktalardan bir tanesidir. İnşallah çalışmalar en kısa sürede neticelenecektir.” diye konuştu. 

“GEÇİCİ ZORLUKLARA SEVE SEVE KATLANIRIZ”

Çalışmaların başladığı Çarşı Mahallesi esnafı da olası sıkıntılara rağmen şehrin geleceği açısından zorunluluk taşıyan bu çalışmada Başkan Şahin Şerifoğulları’nın yanında olduklarını ifade ederek, şunları kaydettiler: “Esnaf olarak zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. İster istemez bazen aksaklıklar oluyor. Ama mecburi bir çalışma. İçme suyu hatlarımız komple değişiyor. Eski borular yenileniyor. Vatandaş olarak biz de biraz feragat edeceğiz. Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz”dedi.
Yine çarşıda ticaret yapan bir esnaf ise;
20 yıldır bu çarşıda esnaflık yapıyorum. Eskimiş hatlardan kaynaklı sularımız kesiliyordu, sıkıntı yaşıyorduk. Sıkıntılarımız çözüme ulaşıyor. Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz”dedi.

“YENİLİYOR, ONARIYOR, DEĞİŞTİRİYORUZ”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları altyapı çalışmalarına büyük önem veriyor ve sürekli takip ediyor. 
Halkımızı yapılacak çalışmalar konusunda da bilgilendiren Başkan Şerifoğulları sosyal medya hesaplarından bu çalışmaları şu cümlelerle değerlendirdi:
-    Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. 
-    Çünkü; SözVerdiğimizGibi;  yeniliyoruz, onarıyoruz, değiştiriyoruz.
-    Söz verdiğimizGibi şehrimizin altyapısını yeniliyoruz. 
-    Şehrimizin bugünü ve yarınları için büyük önem taşıyan altyapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.
-    Değerli hemşehrilerim, bu süreçte göstermiş olduğunuz anlayış ve sabır için teşekkür ediyorum.”

ELAZIĞ HALKINDAN TAM DESTEK

İlimizin genelinde yapılacak altyapı çalışmaları sözleşme imzalanan ikinci firma olan Alken İnşaat’ın da çalışmalara başlamasıyla birlikte hız kazanacak. Birçok mahallede eş zamanlı yapılacak çalışmaların geçici olarak halkın günlük yaşamını olumsuz olarak etkileyecek olması vatandaşta herhangi bir şikâyet oluşturmuyor. 
Kendileri için yapılan hizmete karşı anlayış, sabır ve kolaylık gösterdiklerini dile getiren vatandaşlar, yapılan hizmetin kısa süreli külfetine rağmen yılla boyu sürecek nimetinden dolayı Başkan  Şerifoğluları’na teşekkür ediyorlar.