Yurt dışına giden ağabeyinden 33 yıldır haber alamıyor

Elazığ'da 33 yıl önce Almanya'ya giden Sebahattin Yılmaz'ın ailesi o günden kendisinden bir daha haber alamadı. Acılı aile, ölü mü sağ mı olduğunu bilmedikleri Yılmaz'ın bulunması için destek bekliyor.

Yurt dışına giden ağabeyinden 33 yıldır haber alamıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da 33 yıl önce Almanya’ya giden Sebahattin Yılmaz’ın ailesi o günden kendisinden bir daha haber alamadı. Acılı aile, ölü mü sağ mı olduğunu bilmedikleri Yılmaz’ın bulunması için destek bekliyor.

Elazığlı Sebahattin Yılmaz (44) 1989 yılında Almanya’ya gitti. 89-90 yılları arasında kardeşi ile telefonda birkaç kez görüşen Sebahattin Yılmaz’a 33 yıldır kimse ulaşamadı. Kardeşi Erdem Yılmaz, ağabeyinin hayatta olup olmadığını bilmediklerini belirterek, "Sebahattin Yılmaz, 1989 yılında Almanya’ya gidiyor. Almanya’ya gittiği ilk senelerde 3 veya 4 defa telefonla görüşüyorduk. Orada bir Türk ailenin yanında da kaldığını bize söylemişti. Ağabeyimden 1990 yılında sonra haber alamadık. Ne bir iz ne bir mektup aldık. Onun neticesinde askerlik kağıdı geldiğinde ağabeyimin artık kayıp olduğundan yavaş yavaş emin olmaya başladık. Ben o dönemde 10-11 yaşındaydım. Babam kendi çapında bazı girişimlerde bulundu. Ama bir sonuç alamadı. 2000 yılında askerden geldiğimde artık bazı şeylerin farkına vardım. Sosyal medya olsun, ağabeyimi bulmak için onun peşine düştüm. Babamın umudu kesilmişti. Babam vefat ettikten sonra tabii benim müracaatlarım var. 2002 yılında beridir sürekli müracaatlar yapıyorum. Çalmadığım kapı kalmadı. Halen devam ediyorum. Ağabeyimin yaşayıp yaşamadığını bilmiyoruz, yardım bekliyoruz" dedi.

Yurt dışına giden ağabeyinden 33 yıldır haber alamıyor
Yurt dışına giden ağabeyinden 33 yıldır haber alamıyor