Yıldırım: İstişare kültürü geçmişteki başarılarımızın sırrı, gelecekteki başarılarımızın pusulasıdır

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, teşkilat olarak istişareye büyük önem verdiklerini, 2023'e giden yolda da bu anlayışı sürdüreceklerini vurguladı.

Yıldırım: İstişare kültürü geçmişteki başarılarımızın sırrı, gelecekteki başarılarımızın pusulasıdır
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti İl Başkanlığında İlçe-Belde Belediye Başkanları, İlçe-Belde Teşkilat Başkanları ve İl Genel Meclis Üyelerinin katılımıyla İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. 

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik'in de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Yıldırım, istişarenin AK Parti için büyük öneme sahip olduğunu ve bu anlayışı 2023 seçimlerine kadar devam ettireceklerini vurguladı. 

Teşkilat mensuplarının görüşlerine, tespitlerine ve tavsiyelerine büyük önem verdiklerini anımsatan Başkan Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü; "Nasıl bu yola istişare ederek revan olmuşsak, 2023'e giden süreçte de yine sizlerin katkılarını almak istiyoruz. Bu toplantılar teşkilatımızın fotoğrafını çekip, güçlü ve zayıf yanlarını görüp geleceğe dair yol haritamızı belirlememiz açısından çok önemli. AK Parti'nin alametifarikası 'ortak akla önem vermesi' bu anlayışla hareket etmesidir. Bu özelliğinden dolayı partimiz kendini sürekli yenilemiş, güncellemiş, dinamizmini koruyabilmiştir. AK Parti, kuruluş felsefesinden ve prensiplerinden taviz vermeden kendini güncellemeyi başarabilmiş yegane siyasi harekettir. İstişare kültürü geçmişteki başarılarımızın sırrı olduğu gibi inşallah gelecekteki başarılarımızın da pusulası olacaktır. Bu düşüncelerle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, katılım sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum."