Yeniden Refah Partisi 6 Adayını Daha Açıkladı

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığında 2023 yılının son İl Divan Toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Yeniden Refah Partisi 6 Adayını Daha Açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, partinin bu ana kadar belirlenen ilçe ve belde belediye başkan adayları da kamuoyuna açıklandı. 
Mekke’nin fethini kutlayarak konuşmasına başlayan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Asgari ücretin beklentilere cevap vermediğini ifade eden Başkan Ateş, hükümetin işletmelere yönelik asgari ücret destek primlerini artırması çağrısında bulundu.
Elazığ’ın sorunlarını TBMM’ye taşıdıklarını ifade eden Başkan Ateş, “yıllardan beri hemen her seçim öncesinde yapılma vaatleri havada uçuşan ancak hala yapılamayan Pertek köprüsünün peşini bırakmıyoruz.
Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız Sayın fatih Erbakan ve üç milletvekilimiz TBMM’ye köprünün yapılması amacıyla kanun değişikliği teklifi verdiler.
Meclisteki beş milletvekili ile ülke meselelerine sahip çıktığımız gibi, şehrimizin meselelerine de sahip çıkıyor ve Elazığ’ın sahibinin kim olduğunu herkese gösteriyoruz.” Dedi.
Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Ateş, “ Diğer partiler hala aday belirleme süreçlerini devam ettirirken Yeniden Refah Partisi 8 Belediye başkan adayını açıkladı.
Bu durum, bizim seçimlere hazır olduğumuz gösteriyor.
Bu durum, bizim sahaya inmek için sabırsızlığımızı gösteriyor.
Ve bu durum halkımızı yeniden milli görüş belediyeciliği ile buluşturmak için sabırsızlandığımızı gösteriyor. Halkımız, hakkı ve haklıyı üstün tutan milli görüş belediyeciliğini özlemiş.
İmtiyazlıların ve güçlülerin korunduğu bir sistemden kurtulmak istiyor.” Dedi.
Toplantı sonunda daha önce kamuoyuna açıklanan Kovancılar Belediye Başkan Adayı Bekir Yanılmaz ve Alacakaya Belediye Başkan Adayı Zafer Altınışık’ın yanı sıra 6 yeni aday daha açıkladı.
İşte YRP’nin adayları:
Arıcak Belediye Başkan Adayı Cafer Aran
Üçocak Belde Belediye Başkan Adayı Zeki Çeçen
Bükardi Belde Belediye Başkan Adayı Ali Açmaz
Beyhan Belde Belediye Başkan Adayı Bayram Öztürk
Yurtbaşı Belde Belediye Başkan Adayı Mehmet Güner
Yazıkonak Belde Belediye Başkan Adayı Zülfü Kartakgül