Serkan GÜRTÜRK

ÜÇ YIL ÖNCE METİN BULUT DEMİŞTİ!

Serkan GÜRTÜRK

Elazığ’da akılla değil hep duygularla konuşulan bir konu var. Elazığspor. Her dönem maddi sıkıntılar çeken, her dönem bağış iddiaları ve etik olmayan yöntemlerle para aktarılmasının tartışıldığı bir Elazığspor.

Birçok siyasinin destek vermelerine rağmen siyaset hayatına mal olan, değenin yandığı, değmeyenin kurtulduğu netameli bir konu Elazığspor.

Siyasetçinin, esnafın, sokağın ve her kesiminden insanın duyarsız kalmadığı ve kalamayacağı bir mesele olan Elazığspor zor günlerini yaşıyor bu günlerde.

Keşke yıllar önce de Milletvekilimiz Metin Bulut’un dile getirdiği formülü hamasi duygularımızla değil de aklımızla yorumlayabilseydik. Keşke o gün en mantıklı ve en güzel formülü dile getirdiğinde Sayın Bulut’u hedef tahtasına oturtup Kızılderili tamtamları çalmasaydık. Ve keşke Allah’ın kulu bir medya mensubu da durum bu diyerek, milletvekilimizin formülünü şöyle bir mantıklıca tartışmaya açalım deme cesaretini gösterebilseydi.

Milletvekili Metin Bulut hem Elazığspor hem de stadyum konusunda ne söylediyse haklı çıktı. Elazığspor’u kapatalım ve Yeni Malatyaspor örneğinde olduğu gibi yeni bir kulüple ve sıfır borçla devam edelim dendiğinde neredeyse vatana ihanetle yargılanacaktı. Stadyum biyolojik bir ihtiyaç değil psikolojik bir ihtiyaçtır ve şu an için şehrimizin ve takımımızın ihtiyacına yetecek kapasitedir” dediği zaman da bu nasıl vekil diyerek vekili tufaya koyduk.

Temel hastalanmış ve bu hastalığını herkese söylüyormuş da kimse inanmıyormuş. Sonunda düçar olduğu hastalıktan ölen temel mezar taşına “hastayım dedum dedum inanmadunuz, şimdi ne oldi”

Evet, şimdi Elazığspor’da temel gibi ölümcül bir hastalığa tutulmuş. Gelen mahkeme kararları, üç yıl transfer yasağı, futbolcu ve piyasa borçları… Velhasıl temel ölüm döşeğinde.

Tek kurtuluş Milletvekilimiz Metin Bulut’un üç yıl önce gündeme getirdiği yeni bir takım formülü. Bu başarılabilir mi elbette evet(!) Hiçbir borcu ve harcı bulunmayan ipek gibi bir Elazığ Belediyespor kulübü önemli bir fırsat. Bu kulübümüz Elazığspor’a devredilip de yeni bir isimle ve sıfır borçla yoluna devam edebilir. Adında Elâzığ geçen her bir kulüp bizim kulübümüzdür.

Lütfen bu önerimizi de Metin Bulut’un geçmişte yaptığı ama tepki gördüğü, bugünlerde de ne kadar haklı olduğunu anladığımız refleksle ele almayın. Önce  derin bir nefes alın,içinizden 10’a kadar sayın ve farklı bir çıkar yolunuz yoksa bu teklifimizi bir değerlendirin derim.

Yorumlar 1
Elazığsporlu 15 Ocak 2020 13:11

Bugüne kadar böyle bir haber sitesinin varlığından bile haberim yoktu. Ta ki 7 ceddinize facebookta bazı sayfalarda küfür edilip adınızı duyuncaya kadar : küfür yemek hoşunuza mı gidiyor? Sen ne bölümü mezunusun? Gazetecilik bölümü bile bitirmemişsindir birilerinin yaverliğini yaparak gelmişsin bu günlere. Tuttuğun takımda İstanbul takımlarından biri olduğuna bahse girerim.hiçbir elazığsporlu senin bu sığ düşünceli projeni desteklemez. Sana tavsiyem yaverliğini yaptığın adama söyle Elazığspor u kapatmaya kimsenin gücü yetmez. Git yaverini yalamaya devam et hadi

Yazarın Diğer Yazıları