Ferhat Çiçek

Elazığsporda Sular Durulmuyor

Ferhat Çiçek

Ordu deplasmanından farklı bir mağlubiyetten sonra icerde Mersin mağlubiyeti ve son olarak da bu hafta Kütahya deplasmanında yine 3-1 lik yenilgi taraftarı kızdırdı.
Üst üste alınan mağlubiyetler taraftarlarda büyük bir morel bozukluğuna sebep olurken akıllarda acaba takım içinde bir sıkıntı mı var, futbolcular arasında bir problem gruplaşmamı var sorusunuda bereberinde getirdi. Bazı futbolcuların maç içinde lakayit hareketleri takımda yerlerini garanti görmeleri kötü gidişatın ana sebepleri arasında görünüyor Alternatifsiz bir kadronun oluşu nasılsa takım bana muhtaç ilk 11 deki yerim belli, düşüncesi futbolcuların performansını olumsuz yönde etkiliyor 

KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİLER 
Elazığsporda forma giyen futbolcuların kendilerine biran önce çeki düzen vermesi gerekir. Sahaya çıktığınız zaman herseyi bir kenara bırakıp o formanın hakkını sonuna kadar vermeniz gerekir, koşmadan sahada kafanıza göre hareket edemezsiniz. Yeri geldiğinde tekmeye kafa sokacaksınız, rakipten fazla koşacaksınız, isteyeceksiniz, ısıracaksınız yerine göre sertlik gösterip agresif olacaksınız. Bunları yapabiliyorsan zaten sahada rakibe teslim olmaz iyi sonuçlarıda beraberinde getirirsin.Gerekirse gençlerle maça çıkılsın kimse kendisini Elazığspordan üstün görmesin Bu taraftar geçen sezonki gibi stres sıkıntı yaşamak istemiyor. İnşallah Edirne deplasmanı takımımız için kötü gidişata son verilen bir maç olur. 
Her kötü sonuçtan sonra teknik direktörede istifa etsin bıraksın gitsin demekde pek doğru değil ve hoşumada gitmiyor ama Hoca kenarda, futbolcularda sahada kendilerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeliler. Formanın hakkını vermeyen takım içerisinde huzursuzluk yaratmaya çalışan kim varsa  süresiz kadro dışı bırakılmalı. Yeniden bir çıkış yakalamak için birlik beraberlik içerisinde ciddi bir şekilde Edirne maçına hazırlanıp kötü gidişata dur demeliyiz İnşallah bunu başaracağız yeterki o inanca sahip olalım Hafta sonu oynayacağımız maçta Elazığsporumuza yürekten başarılar diliyorum.
Tüm taraftarlarımıza saygılarımı sunuyorum.
 

Yazarın Diğer Yazıları