Ahmet POLAT

İLLAKİ OYNANACAK…

Ahmet POLAT

İlimiz 1.Amatör Küme Futbol Liği 18 Temmuz tarihinde start alacak.

Son gelişen olaylar neticesinde ertelen müsabakalar kaldığı yerden tekrar başlayacak ama nasıl başlayacak muamma olan konu burada başlıyor. Kesin kararın İl Güvenlik Kurulu neticesinde verilmesi tüm önlemlerinde alınacağına delalet. Antrenmanlara başlayan takımlar endişeli ancak; alınan tedbirlerle bu sıkıntılı süreci atlatırız herhalde !....

20. Hafta öyle ya da böyle başlayacak. Şimdi burada tek eleştiri ASKF ve İl Temsilcilik olsa da kesin karar Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ali DÜŞMEZ tarafından verildi.

Şimdi bazı bilgiler paylaşılması zorunluluk teşkil etmekte. Çünkü kulaktan duyma bilgiler ile bazı kişi yâda kurumlar zan altına alınmış ve yanlış paylaşımlar olmuş olur.

Benim şahsi düşüncem maçların oynanmaması yönünde. Çünkü alınacak tedbirler, ortamın hazır hale getirilmesi, müsabaka esnası ve de müsabaka sonrası çok önemli. Kararlar da, endişe verici olan hakemlerin müsabakalara yön verecek olması. Üç önemli konuda hakemlerimiz spor psikolojiliği rolünü ön plana almalı. Her kural uygulanır diye bir kanun yok. Müsabakanın atmosferine ve sıralamayı etkileyecek unsurlar iyi hesaplanmalı. Başta olmazsa olmaz kural tarafsız olunması zaten burada hakemlerin vereceği kararlar şampiyonluğu etkileyeceğidir. Çünkü lider takım ilimizi BAL Ligi’nde temsil edecek. Hakeme olan mesafe, tükürme ve de gol sevinci. İllaki İl hakem Kurulu Başkanlığı, İl Eğitimcileri ve de Dernek yönetimi hakemlerimize bu hususlarda gerekli hassasiyetliği ve adilliği deklare etmişlerdir.

 

ŞAMPİYONLUK MU ? – SAĞLIK MI ?

 

Amatör olarak atfettirilen kategori göz ardı edilmeyen ve bir çok unsurun desteği ve çabası ile emek sarf edilen lig.

Tüm Dünyada olduğu gibi ilimizi de derinden etkileyen virüs olayı ve daha öncesinden nüksedilen deprem olayı bu sezonu allak bullak etti. Kararın değişmesi yada neden böyle kararlar alındı artık bu konuların konuşulması bence yanlış. Daha fazla tedbirler ve koordineli çalışılmalı. Şampiyon olmak için her takım ya bütçesi dahilinde ya da bütçesinin kat ve kat üstüne çıkarak bir hedef belirlendi.

Bu hedef te sadece bir takım kupayı ve şampiyonluğu alacak ve de ilimizi BAL Ligi’nde Fırat Üniversitesi ile beraber temsil edecek. Bir çok kulüp başkanları, yöneticileri, hocaları ve de sporcuları inanın maçların oynanması mı yoksa sizin sağlığınız mı sorusuna net bir cevap çıkar. Liglerin oynanmaması. Ancak gerekli tespit ve çalışmalar federasyon yetkililerine ve de İl Güvenlik Kurulu Başkanı Sayın Çetin Oktay KALDIRIM’a bildirilmiştir ki onay alındı. Şimdi beklemedeyiz ve tedbirlerin nasıl alınacağı ve sonuçlarını takip edecez.

Şu bilinmeli ki hiçbir organizasyon insan sağlığından önemli değil….

Yazarın Diğer Yazıları