Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Milletvekili Erol'un Siyaset Çizgisi, 1995'ten 2022'ye Hiç Değişmedi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Erol'un Siyaset Çizgisi, 1995'ten 2022'ye Hiç Değişmedi!

Benimsediği siyaset anlayışıyla 40 yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nin Elazığ'dan milletvekili çıkarmasında büyük katkısı olan, gerek TBMM'de gerekse Elazığ ve Türkiye'nin her köşesinde kentin çıkarları için büyük bir mücadele örneği sergileyen Gürsel Erol'un 1995 yılında yaptığı bir açıklaması Erol'un siyasette ne kadar tutarlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un 1995 Genel Seçimleri için yaptığı adaylık konuşması ortaya çıktı. 1995 Aralık ayında yapılacak seçimler için İl Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekilliği aday adaylığını açıklamak için bir basın toplantısı düzenleyen Gürsel Erol’un burada yaptığı konuşmada kurduğu cümleler, siyasetteki çizgisini hiç bozmadığı, insanı odak alan bir siyaset anlayışı benimsediği, sert bir siyaset yerine ayrıştırmayan bütünleştirici bir tavır takındığı, gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi. Seçim kampanyası ile ilgili bilgiler verirken “kimseyi hedef almayacağız” şeklinde cümleler kuran Erol’un genç bir siyasetçi olmasına karşın sağduyulu tavrı dikkat çekti, ayrıca bu özelliğini bugüne kadar muhafaza ettiğini bir kez daha göstermiş oldu.

İşte o açıklama:
“Değerli Basın Mensupları,
Elazığ İl Örgütünde, İl Başkanı olarak düzenlediğim son basın toplantısına katıldığınız için teşekkür ederim. Hepinizin malumu Türkiye’de 24 Aralık 1995 tarihinde bir erken genel seçim yaşanacak. Bu erken genel seçimde milletvekili adaylarının, adaylıklarını açıklayabilmeleri için kamu görevlerinin ve siyasi parti yöneticilerinin en geç 1 Kasım 1995 tarihine kadar istifa etmeleri gerekmektedir. Ben Elazığ’dan Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili aday adayı olduğum için Elazığ İl Başkanlığı görevimden Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda istifa etmek zorundayım ve bugün istifamı genel merkezimize bildiriyorum. 

Yeni Videolar