Vekil Keleş Yeni Yatırımlarla Yüzme Sporunda Başarılar Artarak Devam Edecek

Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, 2018-2024 yılları arasında gerçekleştirilen 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi' ve yeni yarı olimpik yüzme havuzu yatırımı hakkında açıklamalarda bulundu. Keleş, yaptığı açıklamada şunları ifade etti

Vekil Keleş Yeni Yatırımlarla Yüzme Sporunda Başarılar Artarak Devam Edecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

"2018-2024 yılları arasında Aziz şehrimizde toplamda 38.351 sporcumuz ücretsiz olarak 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi'ne katılmıştır. 2024 yılının ilk 5 ayında ise ilimizde 808 erkek, 1276 kadın olmak üzere toplamda 2084 sporcumuz projeye katılmış olup, yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte bu sayının daha da artmasını bekliyoruz.” dedi.

Milletvekili Keleş; “Elazığ'ımızı temsil eden su topu takımlarımızdan, 1. Ligde erkek takımımız ve 2. Ligde kız takımımız olmak üzere toplam iki takımımız bulunmaktadır. Ayrıca, su topu milli takım hazırlık kampına sporcularımızdan Tuana İÇ, davet edilmiştir. Bu, Elazığ’ımızın ne denli başarılı sporcular yetiştirdiğinin bir göstergesidir.”

“Ancak, mevcut yüzme Olimpik Yüzme Havuzumuz, Doğukent Mahallesinde ve Karakoçan Spor Kompleksimizdeki yaz aylarında kullandığımız Portatif Havuzlar Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hali hazırda devam eden projeleri nedeniyle yetersiz kalmaktaydı. Hem sporcularımızın ihtiyaçlarını karşılamak hem de vatandaşlarımızın serbest zamanlarını daha iyi değerlendirebilmelerini sağlamak amacıyla diğer milletvekili arkadaşlarımız ve il müdürlüğümüz ile beraber girişimlerimiz oldu. İlimize 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu kazandırılması adına, 2025 yılı yatırım programına alınmasını sağladık.”

Bu vesileyle, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, İlimiz Milletvekillerine, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, Elazığ’ımızın spor alanındaki başarılarının devamını diliyorum. Gençlerimizin ve vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda antrenman yapmaları noktasında gerekli projeleri hayata geçirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu tür yatırımlar ve projelerle Elazığ'ımızı daha da ileriye taşıyacağız." dedi.