Vali Toraman'dan Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası Mesajı

Köklü bir geçmişiyle aydınlık yarınlarımıza güven telkin eden, 'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın' ilkesiyle temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş Emniyet Teşkilatımız bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurumlarından biridir.

Vali Toraman'dan Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Terörle mücadeleden asayişe, suç ve suçluyla mücadeleden trafiğe, halkın can ve mal güvenliğini sağlamaya kadar birçok alanda vatan sevgisi ve görev bilinciyle gece gündüz demeden, canı pahasına, fedakârca çalışan, tüm sorumluluk alanlarında başarı gösteren ve görevini layığıyla yerine getiren Türk polisiyle gurur duyuyoruz.

179 yıllık bilgi ve tecrübesiyle hizmet kalitesini her geçen gün artıran Emniyet Teşkilatımız bugün yalnızca suç ve suçlularla mücadelede değil sosyal sorumluluk projelerinde de önemli başarılara imza atmış, vatandaşın gülen yüzü olmuştur. Aziz milletimiz için canı pahasına görev yapan Türk Polis Teşkilatı'nın bundan sonra da halkımızın güven ve sevgisinden güç alarak, yüksek vazife şuuruyla çalışmalarını sürdüreceğine inancımız tamdır.

Bu vesileyle görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, onur timsali gazilerimize sağlık afiyet diliyor, bütün teşkilat mensuplarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 179. yıl dönümü kutlu olsun.