Vali Ömer Toraman'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Ömer Toraman'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vali Toraman, mesajında şunları kaydetti.

"Gazetecilik mesleğinde çalışanların özlük haklarını düzenleyerek güvence altına alan ve 10 Ocak 1961’de yürürlüğe giren yasal düzenleme, Türk basınında bir dönüm noktası olarak kabul edilmiş ve her yıl “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Dünyada ve ülkemizde teknolojik alanlarda yaşanan gelişmeler, bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarını çeşitlendirerek kendisini göstermiştir. Toplumun aydınlatılması, haber alma hakkının korunması, kamuoyunun tarafsız ve doğru bilgilendirilmesinde gazetecilerimiz önemli bir sorumluluk üstlenmektedir.

Basın çalışanlarımızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacaklarına ve şehrimiz adına bugüne kadar samimiyetle gösterdikleri gayreti, birlikteliği, ilkeli ve sorumlu görev anlayışlarını, bundan sonrada aynı hassasiyetle sergileyeceklerine yürekten inanıyorum. 

Basınımızın güzide temsilcilerinin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevi başında vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle tüm basın çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum."