Vali Dr. Ömer Toraman Karakoçan İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Karakoçan ilçesini ziyaret etti.

Vali Dr. Ömer Toraman Karakoçan İlçesini Ziyaret Etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ziyaret programında; İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, AFAD İl müdürü, İl Kültür ve Turizm müdürü ile İl Tarım ve Orman müdürü hazır bulundu. Vali TORAMAN Karakoçan Kaymakamlığınca düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Altyapısını Geliştirme Projesi kapsamında tarım makinaları dağıtımı ve sertifika törenine katıldı.  Törende kadın girişimcilere sertifikalarını takdim eden Vali TORAMAN; “Türkiye'de tarımda özellikle kadın girişimcisi ve kadın emeği her türlü takdirin üstündedir. Kadınlarımız bu işin çok önemli bir noktasında bulunuyorlar. Onların gayretleri, çabaları, sabırları fedakarlıkları tarif edilemez. Eğitime katılan hanım kardeşlerimizi tebrik ediyorum ."dedi. Akabinde eğitimini başarıyla tamamlayan kadın çiftçilere DAP Kalkınma İdaresi Hibe Desteği dahilinde 1.4 milyon TL değerinde 214 adet süt sağım makinası,20 adet süt soğutma tankı, 18 adet küçükbaş yün kırkım makinası, 190 adet otomatik yemlik, 1 adet taş toplama makinesi ve 1 adet katı gübre dağıtma makinasının dağıtımı gerçekleştirildi.  

Vali Dr. Ömer TORAMAN sertifika töreninin ardından Karakoçan Kaymakamlığı ve Karakoçan Belediyesini ziyaret ederek Karakoçan Kaymakamı Abdullah ŞAHİN ve Belediye Başkanı Ayhan AKBABA’dan bilgi aldı. 

İlçe mahalle ve köy muhtarları ile gerçekleştirdiği koordinasyon toplantısının ardından yapımı devam eden Karakoçan Merkez Cem Evi ve Diyanet 4-6 yaş Kuran kursu inşaatında incelemelerde bulunan Vali TORAMAN, Sarıcan Belediyesi ve Başyurt Jandarma Karakol'unu da ziyaret ederek bilgi aldı.