Üniversiteye Gelen Öğrencilere ve Ailelerine Orcikli ve Leblebili Karşılama

2021-2022 yılı eğitim öğretim hayatının başlaması ve bütün üniversiteli gençlerin tekrar Üniversitelere dönmesiyle, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  hazırlıklarını tamamlayarak, şehrimizde eğitim öğretim hayatı boyunca kalacak olan gençlerimizi karşılamaya başladı.

Üniversiteye Gelen Öğrencilere ve Ailelerine Orcikli ve Leblebili Karşılama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2021-2022 yılı eğitim öğretim hayatının başlaması ve bütün üniversiteli gençlerin tekrar Üniversitelere dönmesiyle, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  hazırlıklarını tamamlayarak, şehrimizde eğitim öğretim hayatı boyunca kalacak olan gençlerimizi karşılamaya başladı. Bu kapsamda İlimizdeki tüm KYK yurtlarında olduğu gibi Harput Yurt Müdürlüğünede kalmak için gelen öğrecilere ve öğrencilerin ailelerine oricik ve ağın leblebisi gibi yöresel ikramlarda  bulunuldu. Ayrıca İlimizin tanıtımının yer aldığı kataloklar dağıtılıp Yurt Müdürlüklerimizin ve İlimizin tanıtımını içeren bir sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Öğrenci velilerinden Hasan Eker, " Kayseri Yeşilhisardan geliyoruz. Mühendislik fakültesinde okuyacak çocuğumuz inşallah, bugün Harput Öprenci Yurduna geldik. İlgi alakadan çok memnunuz." dedi. 

Tıp Öğrencisi Ceren Keykubatoğlu, "Bitlisin Ahlat İlçesinden geliyorum. Yurtların hem çalışma ortamı hemde kullanım alanı olarak gayet geniş ve ferah olarak kullanıla bilir." 

Öğrenci Velisi Ali Gür, "Kahramanmaraş Göksun İlçesinden geliyorum. Yeğenimi kayıt için getirdim. Elazığ Harput Kız Öğrenci yurdu mevki olarakta güzel bir yeri var." dedi. 

Anaokulu Öğretmenliği Öğrencisi Berfin Özerdem, "Muş Malazgirtten geliyorum. Fırat Üniversitesini daha öncedende çok araştırdım ve çok beğendim. Yurtlarda çok güzel. Tercihimden memnunum. Gayet güzel karşılandık." 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN, "  Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte İlimize gelerek  Yurtlarımızda kalacak öğrencilerimizi ağırlamaya başladık. Yurtlarımızda kalacak gençlerimize daha konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için peyzaj alanları ve sosylar alanlarımızı revize etmiştik. Gençlerimiz Yurtlarımız içerisinde bulunan Genç Ofislerlede Sosyal ve kültürel anlamda  çalışmalarını gerçekleştirebilecekler. 
Ben birkez daha Gençlerimize Evinize Hoş Geldiniz diyorum. "ifadelerine yer verdi.