Türkiye kentsel tesis yönetim derneği Elazığ il başkanı Ümit TINARLI, Toki vatandaşını uyarıyoruz…

Son zamanlarda Emlak Yönetiminin bıraktığı yerlerde yerel yönetim firmaları yönetimi almaya başlamıştır.

Türkiye kentsel tesis yönetim derneği Elazığ il başkanı Ümit TINARLI, Toki vatandaşını uyarıyoruz…
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fakat şöyle bir sıkıntı oluyor genelde; Emlak Yönetim bina sakinlerine devir ediyorlar bina sakinleride  konuya çok vakıf olmadıklarından devrini alıyorlar. Sorunlarda bundan sonra başlıyor. Ödenmeyen faturalar sonradan çıkıyor, demirbaş alımları ortada yok, çalışan personel tazminatları toplanmasına rağmen sonradan bina sakinlerine ödetilmek isteniyor. 
En son aldığımız Abdullahpaşa TOKİ 1. Etap 1. Ve 2. Kısımda  vatandaş doğalgaz mağduriyeti yaşıyor. 1. Kısımda şuan doğalgazlar kapatılmış, 41.490 borcu var ve güvence bedelleri kesilmiş. 2. Kısım 20.060 tl ve oranında güvence bedelleri kesilmiş doğalgazlar kapalı.
Hesapları incelediğimizde Emlak Yönetim ile iletişime geçtiğimizde vatandaş teslim almış imzaları var bizi bu saatten sonrası ilgilendirmez cevaplarını alıyoruz.
Vatandaşı bu konuda özellikle uyarıyoruz. Yönetim devrini almadan Elazığ’daki profesyonel şirketlerden destek almalarını öneriyoruz. Bu konuda biz ve eminim ki diğer profesyonel şirketlerde devir konusunda ücretsiz danışmanlık yapacaklarından eminiz. Fakat danışmanlık yapacak olan yönetim firmalarında vatandaşın iyi seçmesi lazım konuya vakıf kanunları bilen firmalardan destek almalarını öneriyoruz.