Türk Ocakları Elazığ Şubesi, 110. Yılı Dolayısıyla Program Düzenledi

Türk Ocakları Elazığ Şubesi kuruluşlarının 110. Yılı dolayısıyla program düzenledi.

Türk Ocakları Elazığ Şubesi, 110. Yılı Dolayısıyla Program Düzenledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DABAK: KURULUŞUNUN 110. YIL DÖNÜMÜNDE SİZLERLE BİRLİKTE OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ 
Programda konuşan Türk Ocakları Elazığ İl Başkanı Vahit Dabak, “Ülkenin zorlu günlerinde ateşten gömlekler giyen 190 tıbbiyeli dönemin aydınlarını önderliğe davet ederek yola çıkmış, bu vatanın düşman çizmeleri altında çiğnenmemesi için mücadeleye başlanmıştır. Önce Türk Ocakları meşalesini sonra da Türkiye’nin, ülkenin kurtuluş yolunu açan, aydınlatan çırasını yakmıştır. Kuruluşunun 110. yıl dönümünde sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sivrice Kaymakamı Yunus Emre Vural da, “Sadece bugün değil; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden bugüne kadar devletin bugüne gelmesinde çok büyük emekleri olmuş bir kurum, kuruluş. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde binlerce sivil toplum kuruluşu, dernek, vakıf var. Ancak 100 yaşını geçmiş bir elin parmağı kadar dernek sayabilir misiniz? Aklınıza hangileri geliyor Kızılay ve Yeşilay dışında. Bu kadar önemli bir kuruluş. Cumhuriyeti kurup bu günlere getiren kadro burada. Devletin yolunu aydınlatan çıra demişti. Burası bir umut, bir ışık, bir meşale. Hiç sönmemesi gereken bir meşale. Şimdi yakın coğrafyamızda dün Kazakistan’da yaşanan olaylara bakıyorum. Suriye’de, Irak ya da Kafkasya’da, Balkanlar da yaşanan dramlar. Bizim devletimizin başına bir şey gelse cephede olacak olanlar da burada cepheden sonra devleti tekrar kurup ayağa kaldıracak, geliştirecek olan kadro da burada” şeklinde konuştu.

GÜNTAN: TÜRK OCAKLARI YÖNLENDİREN ÇOK ÖNEMLİ AMA EN ÖNEMLİ KURULUŞLARIN BAŞINDA GELMEKTEDİR 
Malatya Türk Ocakları Başkanı Nadir Güntan ise, “Türk Ocakları devletin ilelebet müddet yaşamasını sağlamak amacıyla toplumun bütün kesimlerinde bir araya gelmeyi arzu ederek onları yönlendiren çok önemli ama en önemli kuruluşların başında gelmektedir” dedi.

Program, plaket töreni gerçekleştirildikten sonra Mustafa Öztürk’ün konseri ile sona erdi.