Tunceli'de Bir İlk !

'TÜKETİCİ KORUMA EĞİTİMLERİ BAŞLADI' 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası kapsamında Tunceli'de ilk kez Ticaret İl Müdürlüğü tarafından bilinçli tüketici eğitimlerine başlandı.

Tunceli'de Bir İlk !
TAKİP ET Google News ile Takip Et

*İLK EĞİTİM ADEM’DE YAPILDI*

     Bu kapsamda Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun talimatları kapsamında ilk eğitim Aile Destek Merkezi (ADEM) de gerçekleştirilirken, eğitimler Ticaret İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Kadriye Çılğın ve Tüketici Hakem Heyeti Raportörü Fatih Özen tarafından verildi.

     Verilen eğitimde, vatandaşlara haklarını aramada Tüketici Hakem Heyetine başvurmadan önce hatasız etkin bir sonuç almak için neler yapmaları gerektiği anlatılarak, kendilerinden gelen sorularda Tüketici Hakem Heyeti uzmanları tarafından cevaplandırıldı.

*OKULLARDA DA EĞİTİMLER DEVAM EDECEK*

     Tüketiciyi Koruma Haftası kapsamında Tunceli’de ilk kez böyle bir eğitimin düzenlendiğini belirten Ticaret İl Müdürü Kayahan Topal; “ilk eğitimin Aile Destek Merkezinde (ADEM) bulunan kursiyer ve usta öğreticilere yönelik gerçekleştiğini” belirterek, “hafta içerisinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik de eğitimler düzenleyeceklerini” kaydetti.

*TUNCELİ HALKI HAKKINI ARAYAN BİR TOPLUM*

    Tunceli halkının hakkını arama konusunda zaten son derece bilinçli bir yapıya sahip olduğunu belirten Ticaret İl Müdürü Kayahan Topal, “Amacımız hakkını aramaya teşvik etmekten ziyade, bunu yaparken nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini kendilerine anlatmak” dedi.