Tekataş Gururumuz Oldu

İlimizde İller Bankası Bölge Müdürlüğü görevinde bulunduğu yıllarda önemli projelere imza atan, Van Büyükşehir Belediyesi VASKİ ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ'de bir hemşerimiz olarak göğsümüzü kabartan hizmetleri hayata geçiren TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'ın bu başarıları ödülle taçlandırıldı.

Tekataş Gururumuz Oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tekataş Gururumuz Oldu

İlimizde İller Bankası Bölge Müdürlüğü görevinde bulunduğu yıllarda önemli projelere imza atan, Van Büyükşehir Belediyesi VASKİ ile  Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ’de bir hemşerimiz olarak göğsümüzü kabartan hizmetleri hayata geçiren TİSKİ Genel Müdürü Tekataş’ın bu başarıları ödülle taçlandırıldı.

Türkiye’nin şehircilik alanında marka yarışması olan “Golden City Awards” yarışması 2021 yılı en başarılı büyükşehir belediyesi ödülü dev altyapı projesi nedeniyle 30 büyükşehir belediyesi arasından Trabzon’a verildi.

79 DEV PROJE

Trabzon genelindeki 707 mahallenin hemen hemen tamamında imalatlar gerçekleştiren Ali Tekataş’ın idaresindeki TİSKİ Genel Müdürlüğü, son 2 yılda 215 milyon TL bedelli 79 adet projeyi tamamladı. Toplam yatırım bedeli 574 milyon TL olan 26 yatırım halen devam ederken, bu yılsonuna kadar ise 230 milyon TL tutarında 15 adet proje hayata geçirilecek. 2 yılda 1 milyon 314 bin metre içme suyu, 146 bin 317 metre kanalizasyon ve 15 bin 304 metre yağmursuyu olmak üzere toplamda 1 milyon 476 bin metre hat imalatı gerçekleştiren TİSKİ Genel Müdürlüğü’nün bu başarısı ödüllendirildi.

EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Elâzığ eski Valisi Murat Zorluoğlu önderliğinde Trabzon’un gelmiş geçmiş en büyük bütçeli yatırımını şehre kazandıran Ali Tekataş’ın başarısı, Türkiye’nin şehircilik alanında marka yarışması olan “Golden City Awards” yarışmasına da damga vurdu. “Golden City Awards” yarışması 2021 yılı en başarılı büyükşehir belediyesi ödülü 30 büyükşehir belediyesi arasından Trabzon’a verildi.

30 BÜYÜKŞEHİR ARASINDAN BİRİNCİ

Her yıl geleneksel olarak altın kentler derneği tarafından düzenlenen şehirciliği konu alan yarışmanın bu yıl ülke genelinde yapılan anketinde halkın en çok önerdiği adaylar arasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi altyapı projesiyle 30 büyükşehir belediyesi arasında finale kalarak birinci oldu. İçeriğinde 565 kilometrelik içme suyu hattı, 120 kilometrelik kanalizasyon, 70 kilometrelik yağmursuyu, 200 kilometre doğalgaz, 400 kilometre fiber optik hat yapımı bulunan Trabzon Su Temini Projesi Trabzon’a 30 büyükşehir belediyesi arasından en başarılı büyükşehir ödülünü kazandırdı.

 

TEKATAŞ: “ÖDÜL GURUR VERİCİ”

 Ödülün haklı gururunu yaşayan TİSKİ Genel Müdürü hemşerimiz Ali Tekataş, “Trabzon’un yıllarca birikmiş sorunlarını Murat Zorluoğlu Başkanımız önderliğinde birer birer çözüyoruz. Bu çalışmaların ödüle layık görülmesi gurur verici” diye konuştu.

HEMŞERİMİZLE GURUR DUYDUK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde TİSKİ Genel Müdürü olarak görev yapan ve birçok projeyi hayata geçirdiği için ödüle layık görülen hemşerimiz Ali Tekateş’in bu başarısı, Elazığ’da da memnuniyetle karşılandı. Bir Elazığlı olarak Tekateş’in başarılarından gurur duyduklarını ifade eden Elazığlılar, ilimize en güzel şekilde temsil eden TİSKİ Genel Müdürü Tekateş’e teşekkür ettiler.