Tarımsal Sulamaya GES Formülü

İlimizin en önemli sorunu olmakla birlikte bugüne kadar çözüm bulunamayan Uluova ve Kuzaova'nın sulanmasına Güneş Enerji Santrali önerisi geldi.

Tarımsal Sulamaya GES Formülü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonun  sunduğu teklifle, tarımsal sulamanın önündeki engelleri ortadan kaldıracaklarını söyledi. 

Milletvekili Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çiftçilerin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla Sulama Birliklerinin GES yapmalarının önünü açarak Elazığ’da Kuzova ve Uluova’da elektrik santrali yapılması için talepte bulunacaklarını açıkladı. 

BULUT: FAZLA ELEKTRİK DEVLETE SATILACAK
Milletvekili Bulut,  açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Tarımsal sulamanın önündeki engellerden en büyüğünü ortadan kaldıracağız! Sulama birliklerinin GES (Güneş Enerji Santrali) yapabilmelerini ve köylünün, çiftçinin ucuz elektrik enerjisi kullanabilmesinin yolunu açtık.  Üyesi olduğum Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonuna sunduğumuz teklifimiz sonucunda yasalaşan bu kanunla birlikte çiftçi kendi elektrik enerjisini üretebilecek ve ürettiği fazla elektriği devlete satabilecek! Bu kanunla birlikte Kuzova ve Uluova’nın enerji maliyeti düşecek! Sırada Kuzova ve Uluova’da elektrik santrali yapılması talebimiz var. Yeni hedefimiz bu! İnşallah bu konuyu da kısa sürede çözeriz ve mutluluğunu hep birlikte yaşarız. Yine vermiş olduğumuz önergeyle tüm belediyeler kendilerine tanınan GES miktarının iki katına kadarını yapabilecekler. İlçe ve illerimize hayırlı olmasını diliyorum”