Sivrice'nin Hazar Gölü Sahillerinde Detaylı Temizlik Çalışması Yapıldı

Hazar Gölü'nün temiz kalması, bölgenin ve ekosistemin korunması açısından büyük bir öneme sahip. Elazığ İl Özel İdaresi, bu değerli doğal kaynağı korumak ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak amacıyla Dünya Temizlik Günü'nde STK'larla bir araya geldi

Sivrice'nin Hazar Gölü Sahillerinde Detaylı Temizlik Çalışması Yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hazar Gölü'nün temiz kalması  amacıyla  Elazığ İl Özel İdaresi,  Dünya Temizlik Günü'nde STK'larla birlikte harekete geçti. Daha önce de gerçekleşen temizlik çalışmasında yüzlerce torba çöp katılımcılar ve özel idare personeli tarafından toplanmıştı. Bu kez ikinci toplu temizlik çalışması, İl Özel İdaresi ekipleri, İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi ve Let's Do It Türkiye üyeleri tarafından birlikte gerçekleştirildi. Katılımcılar, Hazar Gölü kıyılarındaki çöpleri toplarken, doğanın korunması ve çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda bilgilendirici etkinlikler düzenlediler.

Elazığ İl Özel İdaresi, Sivrice Belediyesi, Mahalli İdare Birliği ve sahil şeridindeki muhtarlıklarla, yıl içinde rutin olarak yapılan temizlik çalışmalarına ek olarak, mevsim sonu genel temizlik çalışmasıyla atıkların çevreye kalıcı zarar vermesinin önüne geçilmesi amaçlandı.