Sanata ve tanıtıma değil, sapkınlığa karşıyız!

Salçalı köfte festivaline sapkınlığı benimseyen ve destekleyen birinin tercih edilip davet edilmesi, Elazığ halkının manevi değerleriyle uyuşmamakta, kültürümüze ve inancımıza aykırılık teşkil etmektedir.

Sanata ve tanıtıma değil, sapkınlığa karşıyız!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hüda Par Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı yaptığı açıklamada ,  İlimizde salçalı köfte festivali düzenlenerek gastronomi alanında önemli bir lezzet olan salçalı köftemizi, ülkeye ve dünyaya tanıtılması hedeflenmektedir. Ancak bu geleneksel lezzetlerimizin tanıtım organizesi geleneklerimizle uyuşmayan eğlence şekli ve şahsiyetle lekeleniyor.
Salçalı köfte festivaline sapkınlığı benimseyen ve destekleyen birinin tercih edilip davet edilmesi, Elazığ halkının manevi değerleriyle uyuşmamakta, kültürümüze ve inancımıza aykırılık teşkil etmektedir. Şehrin değerlerine aykırı olan bu tercih, köfteciler sokağı esnafına da saygısızlıktır. 
Elazığ halkı, inancına ve kültürel değerlerine bağlı bir halktır. Bu yönüyle Aziz bir millet olduğu herkes tarafından bilinmekte, şehrin adı El-Aziz olarak da isimlendirilmektedir. Kurum ve kuruluşlarımız şehrin bu azizliğine zarar verecek etkinliklere prim vermemeli, aziz şehri eşcinsellik denen sapıklıktan muhafaza etmelidir. Köfteciler sokağı esnafımız başta olmak üzere Aziz şehrin insanları, bu lezzetlerimizin sapkın organizeler ile lekelenmesine müsaade etmemeli, tepkisini göstermelidir. Festivallerin, kültürümüze uygun sanatçılar ve organizeler ile yapılması sağlanmalıdır. 
Bu festivali organize eden yetkililer ve sponsorlar, eşcinselliği destekleyen sapıklar ile aynı duruş içerisinde olmadıklarının gayreti içerisine girmeli ve bu yanlış tercihten vazgeçmelidir. Dedi.