Pankartlarımız Kaldırılıyor

Yeniden Refah Partisi SKM Başkanı Erhun Karakuş, şehrin muhtelif yerlerine asılan Belediye Başkan Adayı Faruk Septioğlu'nun pankartlarının Elazığ Belediyesi tarafından toplatıldığını iddia etti.

Pankartlarımız Kaldırılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi SKM Başkanı Erhun Karakuş açıklama yaparak, şehrin muhtelif yerlerine asılan Faruk Septioğlu'nun afiş ve pankartlarının Elazığ Belediyesine ait resmi araçla gece toplatıldığını ifade etti.

 

"YEPYENİ BİR SKANDAL İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Karakuş açıklamasında; “Değerli Hemşerilerimiz, Bu açıklamayı bir zorunluluk olarak yapıyoruz. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Yüksek Seçim Kurulu tarafından Elazığ’da miting yapmamızın engellendiğini, miting alanı olarak talep ettiğimiz meydanın tarafımıza verilmediğini açıklamıştık. Bugün ise yepyeni bir skandal ile karşı karşıyayız. Dün gece Yeniden Refah Partisi gençlik teşkilatları tarafından asılan Faruk Septioğlu pankartları saat 04.20 sularında herkes sahur yaparken, sökülerek toplanmıştır. Bilin bakalım kim söktü? Elazığ Belediyesi zabıta ekipleri tarafından resmi araç ile gelinerek pankartlarımız toplatılmıştır. " dedi.

 

"KORKMANIZA GEREK YOK"

Diğer siyasi partilerin afişlerinin toplatılmadığına dikkat çeken Avukat Erhun Karakuş; "Dikkat ediniz diğer siyasi partilerin afişleri dururken Septioğlu afişleri hunharca sökülmüş durumda. Mitingimiz iptal edildiğinde sorduğumuz soruyu bugün yine soruyoruz. Neden korkuyorsunuz? Masanızdaki anketler mi sizi bu kadar ürkütüyor? Bakın buradan açık bişey söylüyoruz. Erbakan da Septioğlu da şefkat abidesidir. Korkmanıza gerek yok. Biz sizi de kurtarmaya talibiz. Hiç düşünmüyor musunuz bu seçimi tekrar kazanırsanız 3-4 ay sonra personele maaş veremeyecek hale geleceksiniz. Belediyenin elektrik faturasını ödeyemiyorsunuz ve bunun için bile kredi çekiyorsunuz. Borcunuzun kaç lira olduğunu açıklayamıyorsunuz çünkü siz dahi bilmiyorsunuz. Değerli arkadaşlar, endişeye mahal yok, umutlanmanız lazım. Septioğlu gelip sizi de bu vebalden kurtaracak diye sevinmeniz lazım. Şimdi Belediye yetkililerine sesleniyoruz. Derhal afişlerimizi topladığınız yerlere geri asın. Şehrin ayarlarıyla oynamayın, demokrasimize kastetmeyin." dedi.