Palu'dan Filistin`deki Direnişe Destek

Elazığ'ın Palu İlçesinde HÜDA PAR öncülüğünde parti ve STK`lar HAMAS`ın başlatmış olduğu Aksa Tufanı operasyonuna destek vermek için basın açıklaması yaptı ve konvoy ile ilçeyi turladı.

Palu'dan Filistin`deki Direnişe Destek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Program öğle namazından sonra Palu Merkez Çarşı`da yapıldı. HÜDA PAR öncülüğünde yapılan basın açıklamasına Akparti ve Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanları da katıldı. Vatandaşların yoğun olarak katıldığı basın açıklamasının açılış konuşmasını Eski Eğitim Bir Sen Başkanı Sedat Hekimoğlu yaptı. Ardından basın bildirisini HÜDA PAR Palu İlçe Başkanı İbrahim Güngören okudu.

Bir asırdan uzun bir süredir Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam ettiğinii topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, her geçen gün işgali genişlettiğini, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yınecis postallarıyla kirlettiğini, bu kutsal beldenin kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam âlemine meydan okuduğunu belirten açıklamanın devamında;

“Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumaktadır. Her gün şehit vermesine rağmen, direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlumiyet değil, direniş erdemdir! Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer kılsın!

Filistin halkı, yalnızca kendi topraklarını savunmamaktadır.İslam ülkelerinin izzetini ve şerefini de savunmaktadır. Hal böyleyken Müslümanların resmi-sivil tüm unsurları ekonomik, askeri ve manevi olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır.

Siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarından defolmalıdır. İşgalci çeteyi, gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması, ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz.

HÜDA PAR olarak; Filistin’i, Başkenti Kudüs olan, Doğusu ve Batısıyla bölünmez bir bütün ve İslam’ın mukaddes toprakları olarak görüyoruz. İslam Dünyasını, işgal altında olan ilk kıblesi için bütün ayrılıklarını bir kenara bırakmaya, Filistin’e sahip çıkmaya ve kardeşlerinin yanında durmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki Siyonizm, İslam Dünyasının bağrına saplanmış zehirli bir hançerdir.

HÜDA PAR olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.

Filistin halkına selam olsun!

Kahraman mücahitlere selam olsun!

Direnişe ve dirilişe selam olsun!” açıklamasıyla son buldu.

Ardından başta çarşı merkez olmak üzere tüm ilçe mahallelerinde konvoyla gezinti yapıldı. Konvoya katılımın yüksek olduğu gözlendi