Palu'da ki Tarihi Köprü Alarm Veriyor!

Elazığ'ın Palu ilçesinde bulunan, tarihi Palu Köprüsü üzerinden ağır tonajlı araçların geçmesi ve yeterli trafik denetiminin yapılmamasından dolayı alarm vermeye başladı…

Palu'da ki Tarihi Köprü Alarm Veriyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’ın Palu ilçesinde bulunan tarihi 4. Murat köprüsü üzerinden ağır tonajlı araçların geçmesinden dolayı zarar görüyor.

AĞIR TONAJLI ARAÇLAR ZARAR VERİYOR
Murat nehri üzerinde bulunan ve bir zamanlar İpek Yolu güzergahında bulunduğundan dolayı eskiden "İstanbul'u Bağdat'a bağlayan köprü" olarak bilinen tarihi yapı, yeterli trafik denetiminin yapılmamasından dolayı zarar görüyor.
Belli bir tonajın altındaki araçların geçişine izin verilen köprüde, son zamanlarda gerek Palu kaymakamlığı gerekse de ilçe emniyeti tarafından yeterli trafik denetiminin yapılmamasından dolayı tahribatlar oluştu.

İLGİLİ KURUMLAR DENETİMİ ARTIRMALI
İlçede yaşayan vatandaşlar tarihi köprünün daha fazla zarar görmemesi için biran önce gerekli önlemlerin alınıp, köprünün bozulan kısımlarının onarılmasını istediler. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'Türkiye'nin en görkemli 13 köprüsü' arasında gösterilen tarihi köprüde yeterli trafik denetiminin yapılmamasına tepki gösteren ilçe halkı,  bölgede bulunan tarihi eserlerin korunmasında ilgili kurumların üzerine düşen görevlerini yerine getirmelerini istediler.