Özhaseki: '3 Tane Oy İçin Terör Örgütlerine Diz Çökmüş Bir İttifakla Karşı Karşıyayız.'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Elazığ ziyaretinde yaptığı açıklamada '3 tane oy için terör örgütlerine diz çökmüş bir ittifakla karşı karşıyayız. Her ne kadar saklamaya çalışırlarsa çalışsınlar bu gerçek yüzlerinde ortaya çıkıyor.' dedi.

Özhaseki: '3 Tane Oy İçin Terör Örgütlerine Diz Çökmüş Bir İttifakla Karşı Karşıyayız.'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yaklaşan 14 Mayıs seçimleri öncesi Elazığ’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Av. Şuay Alpay, İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Milletvekili Adayları, ilçe ve belde belediye başkanları, meclis üyeleri ve teşkilatların katılımı ile gerçekleşen istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı.

Daha sonra esnaf ziyareti yapan Özhaseki, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekti, Millet İttifakının söylemlerini eleştirdi.

Elazığ’da gördüğü manzaradan ötürü mutlu olduğunu kaydeden Özhaseki, Elazığ’dan AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a güçlü bir destek verileceğini sahada net bir şekilde gördüklerini vurguladı.

Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugün sabah erken saatlerden itibaren Elazığ'ımızdayız. Kendi içimizde toplantılarımızı yaptık. Bir taraftan televizyon programına katıldık şimdi de esnaf gezisi yapıyoruz. Gördüğümüz, esnaf kardeşlerimizle hasbihal ediyoruz. Sorularına cevap vermeye çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada seçimlerin önemini anlatmaya gayret ediyoruz. Evet, bu seçimi biz asrın seçimi olarak görüyoruz. Çünkü normalde Türkiye’deki her seçimin kendine has bir önemi var ama bu seçim özellikle hepsinden çok daha farklı gibi gözüküyor. Bir taraftan yerlilik, millilik üzerine vatanın bölünmez bütünlüğü üzerine, ezanın bayrağın kutsiyeti üzerine ahdetmiş bir grup var. Bir taraftan da ne yazık ki üzülerek bunu da söylüyoruz, 3 tane oy alabilmek için bütün terör örgütlerine diz çökmüş bir ittifak var. Her ne kadar saklamaya çalışırlarsa çalışsınlar bu gerçek yüzlerinde ortaya çıkıyor. Bir taraftan kendileri söyleyemese de, görmek istemeseler de, kulaklarını tıkasalar da, kandilin temsilcileri çıkıyorlar diğer yönetimler özerklik şartını tanıyacağız diyerek ayrı bir devlet kurmanın hesabını yapıyorlar. İmralı’nın kapısını parçalayacağız diyerek bebek katillerini sokağa dökmeye gayret ediyorlar. Cumhuriyetle hesaplaşacağız diyerek kendi kendilerine, kurmuş olduğumuz şu huzur ortamını da bozmak istiyorlar. İstiyorlar ki eski günler geri gelsin. Bombalar patlasın. İnsanlar huzursuz olsun ve kendilerine göre terör devleti kursunlar. Ne yazık ki karşı tarafta da bunlara diz çöken bir ittifak var. Fakat millet feraset sahibi. Gezdiğimiz sokaklarda herkes şunu söylüyor. Evet, sorunlarımız var, ufak tefek problemlerimiz de var. Fakat bunları çözecek bir tek irade Reisimizde, Cumhurbaşkanımızda, Recep Tayyip Erdoğan'da var diyorlar. Biz bu ülkede huzur gitsin istemiyoruz. Bu ülkede terör yeniden gelsin istemiyoruz. Bu ülke yeniden vedalara duçar olsun istemiyoruz. Önümüzdeki problemleri çözecek olan da Recep Tayyip Erdoğan’dır diyorlar. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın bir mesajı varsa bunları da alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz inşallah. Elazığ'da güzel bir atmosfer gördük. İyi bir ortam gördük. Zaten yıllardır Elazığ'ımız milli olandan yanadır. Yerli olandan yanadır. Manevi değerlere saygılı olandan yanadır. Her seçimde üzerine düşeni de hakkıyla yapıyor. İnşallah bu seçimde de bunu yapacaktır. Buna inanıyoruz biz. Sonu inşallah iyi olacaktır. Biz gayret edeceğiz. Vatandaşımız da bize destek verecek, dua edecek, Rabbim sonunu da hayır edecek inşallah.”