Ali Özcan, 'Sorunlar Çözümsüz Değil'

Partisine emekleri olduğunu ve bu emeği ayaklar altına aldırmayacağını ifade eden Chp İstanbul eski Milletvekili ve İl Başkanı Ali Özcan, Elazığ'a hizmet etmek istediğini söyleyerek bunun için enerjisi ve heyecanı olduğunu açıkladı.

Ali Özcan, 'Sorunlar Çözümsüz Değil'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP İstanbul eski Milletvekili ve uzun dönem CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüten hemşerimiz Ali Özcan, partililer, kanaat önderleri, STK Başkanları ve medya mensuplarıyla buluşma toplantıları gerçekleştirdi.

ELAZIĞ’A HİZMET ETMEK İSTİYORUM 
CHP İstanbul eski Milletvekili Ali Özcan, partiye emeklerinin çok olduğunu ve emeğini ayaklar altına aldırmayacağını belirterek kendi memleketi Elazığ’a Milletvekili olarak hizmet etmek istediğini ifade etti.
 

BASINLA BULUŞTU
CHP İstanbul eski Milletvekili Ali Özcan, partililer, STK başkanları ve değişik siyasi görüşe mensup siyasilere görüşmesinin ardından basın mensupları ile bir araya geldi. 
Elazığ’da görev yapan yazılı ve görsel basın mensupları ile buluşan Ali Özcan, seçim sistemi ve şehrin sorunları hakkında açıklamalarda bulundu.  

“ÖRGÜTE DAYALI SİYASET YAPTIM”
Elazığ’a hizmet etmek istediğini vurgulayan CHP İstanbul eski Milletvekili Ali Özcan,  Genel başkana dilekçe vererek Milletvekili olmadığını kaydetti. Özcan, “Ben hayatımda hiçbir genel başkana dilekçe vererek milletvekili olmadım. Ben örgüte dayalı bir siyaset yapmak istiyorum. Benim buraya gelişim milletvekili adaylığı için değil benim 2011’deki adaylığımda hiçbir yere müracaat etmeden en ufak bir dilekçe ve imza vermeden parti örgütü parti meclisine götürdü olayı, parti meclisinden karar çıktı. Karar çıktıktan sonra parti görevi olarak gelip burada görev yaptım yani yine ben açık yüreklilikle söyleyeyim bana ihtiyaç varsa ben her zaman için bu heyecanı yaşıyorum’’dedi.

“BENDE HEYECAN VE DİNAMİZM VAR”
 “Eğer bir işi yapacaksınız heyecan duymalısınız, sevmelisiniz, gayret etmelisiniz ve o hedefinize gece gündüz çalışarak, azimle çalışarak o hedefe ulaşmak zorundasınız.” İfadelerini kullanan Özcan,  “Ben de bu heyecan var bu dinamizm var. Ben bu işi yapabilecek güçteyim diyorsam bunu engelliyeyim mi? Engellersem ruhsal olarak rahatsız olurum” dedi.

“EMEĞİMİ AYAKLAR ALTINA ALDIRMAM”
Partisi CHP’ye çok emek verdiğini ifade eden Özcan; “Partideki emeğimi ayaklar altına aldırmam. Sadece ruhsal sağlığım için bile olsa ben Elazığ’a Elazığlı hemşerilerime hizmet etmek istiyorum bunun önünde engel olmasını istemiyorum. Geçen sefer ufacık bir engel oldu onları paylaşmak istemiyorum tabi yanlış bir şeydi parti mensubu belli olmadan Milletvekili ataması bizim partide gerçekten ilk defa olan bir şey ama Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğu için sesimizi çıkartmadık ama bu sefer emeğimi partiden 50 yıla yakın bir emeğim var bunu ayaklar altına aldırmam. Bunu sayın genel başkanımla da paylaştım inşallah benim mesajlarım doğru algılanmıştır.

“CHP, ADAYLARINI ÖN SEÇİMLE BELİRLEMELİ”
Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışanın adaylarını ön seçimle belirlemek olduğunu ifade eden Özcan, “Yapılacak şey, sandık kurarlar herkes sandığa girer o sandıktan bir numara kim olursa sandıkta küsüp ayrılanlar da olabilir. Partiden de ayrılsın gitsin ben beşinci bile çıksam birinciye kendim gibi çalışırım. O gün de söyledim bugün de söylüyorum. Sayın Genel Başkana telefon açıp da bu ricamı söylemem. Ama 2018’de genel başkana şunu söyledim İstanbul’da ön seçim yapmayacaksan genel başkan ben ve benim gibi insanları bu dönem milletvekili olma dönemi değildir bu dönem oy arttırma dönemidir Cumhurbaşkanlığı için ama benim dediklerim yapılmadı benim tercihim Elazığ” dedi.

“YANLIŞ YAPTIĞIMDA BENİ UYARIN”
Örgütle ve vatandaşla siyaset yaptığını belirten Ali Özcan, Elazığ’a hizmet etmek için geldiğini söyledi. Özcan, “Bugünkü toplantı bir adaylık meselesi değildir. Elazığ’a Elazığlılar adına ben geldim hizmet adına sizlerle görüşüyorum. Bunu yapabilmek adına kırgınlık olmasın, küskünlük olmasın, örgütle, hemşehrilerimle bağımla bir yanlışlık olmasın gelip gideceğim bundan sonra. Eğer ufak tefek aksamalar yanlışlar olursa da ben rica ediyorum beni uyarın ben eleştiriye açığım. Kendimi de eleştirmeye alışık bir insanım arada bir aynaya bakmak lazım ben siyasette, ticarette ve ticari ilişkilerde bir yanlışım var mı diye bakmak lazım” dedi.

“ELAZIĞ’IN SORUNLARI İLE İLGİLENECEĞİM”

Elazığ’ın sorunlarının çözümünün zor olmadığını ifade eden Ali Özcan, hizmet etme imkanı olursa, sorunların çözümü için elinden geleni yapacağını söyledi.
Elazığ’ın sorunları kadar bu sorunlarının çözümünün de kolay olduğunu ifade eden Özcan, “Çünkü Elazığ bir Hakkâri değil. Elazığ tarıma, turizme, üretime uygun bir yer. 3-4 tane gölü olan başka bir memleket var mı? Keban Barajı olan başka bir memleket var mı? Peki, su ürünleriyle ilgili paketleme, şoklama gibi yurt dışına ihraç etme şansımız yok. Elazığ’ın üzümü sadece Türkiye’de değil dünya da aranan bir üzüm. Öküzgözü, boğazkere, şirfoni üzümü başka yerde yok. Peki, biz bu üzümleri başka yerde değerlendirebiliyor muyuz? Şarap yapanlar, üzüm suyu yapanlar başka memlekete götürüyor peki biz bunları niye teşvik edemiyoruz niye biz parlamenter olarak bu işlerle ilgilenmiyoruz? Ben bütün bunlarla ilgileneceğim. Eğer Elazığ’a hizmet etme imkânı olabilirse istihdamın, işsizliğin en minimum seviyeye indirmesiyle ilgili ve eğitimle ilgileneceğim” dedi.

“MEMLEKETİMİN VEKİLİ OLMAK İSTİYORUM”
Eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan: “Kendi memleketimin milletvekili olmak istiyorum” dedi. Özcan, “Gönlümden hizmet etmek geçtiği için tabi milletvekili olmak istiyorum ama İstanbul milletvekili değil kendi milletimin Milletvekili olmak istiyorum ben İstanbul milletvekilliği yaptım. Ben Elazığ’a hizmet adına veya ülkeye hizmet adına milletvekili olurum olmam ama asla emekli olmayacağım. Belki önümüzde 10-15 yıl 20-21 yıl olabilir onun için bu hizmetimi bu enerjimi bu potansiyelimi paylaşmak istiyorum. Paylaşmazsam ruhen rahatsız oluyorum” dedi.
 

EL BİRLİĞİ İLE KALKINMA
Elazığ’ın her alanda kalkınabilmesi için önder ve cesur insanlara ihtiyaç olduğunu ifade eden Özcan,  “bunlar; Sanayi odası, Ticaret Odası, STK’lar ve de milletvekilleridir.  Milletvekili eğer önderlik ederse Elazığ’da yapılamayacak bir iş yoktur” dedi.