Ortak Hesap Çalışmıyor

14 ve 28 Mayıs seçimleri sonrası Milletvekillerinin bakanlık nezdindeki Elazığ'ın sorunlarına çözüm bulma gayretlerinin şehre somut yansımalarını beklediklerini ifade eden vatandaşlar hizmet ve bilgilendirmede daha etkin olunmasını, geçtiğimiz günlerde Milletvekillerinin açtığı ancak unuttukları ortak sosyal medya hesabının aktif olarak kullanmalarını istiyorlar.

Ortak Hesap Çalışmıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından üç ay geçti. Kabinenin açıklanması ve komisyonların seçiminden sonra TBMM’de önemli kararlar alan milletvekillerinin kendi illerinin sorunlarına yönelik çalışmaları devam ediyor.

CUMHUR İTTİFAKININ KESİN ZAFERİ

14 ve 28 Mayıs seçimlerinden kesin bir zafer ve net bir sonuçla çıkan Cumhur İttifakı, elde edilen bu başarının ardından başta ekonomi ve enflasyon olmak üzere ülkede her vatandaşı mağdur neden sorunlar üzerine yoğunlaştı.
Hükümet ve kabine enflasyonu indirme hedefine yönelik adımlar atıp radikal kararlar alıp, diğer çalışanlara yüzde 50’lere varan zam yapılmasına rağmen emeklilere sadece yüzde 25 zam yapılması başta Ak Parti seçmeni olmak üzere değişik kesimlerin tepkisine sebep oldu.

YEREL SORUNLAR ANKARA’YA TAŞINIYOR

Hükümet, ülke ile ilgili genel politikalar üzerinde yoğunlaşırken ilimiz milletvekilleri de şehrimizin problemlerinin çözümü noktasında gayret sarf ediyorlar.
Bugüne kadar başta Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz olmak üzere birçok bakan, TOKİ, AFAD, DSİ gibi ilimiz sorunlarının çözümüne baş rol oynayan önemli kurumların başkan ve Genel Müdürleriyle bir araya gelen milletvekilleri, hazırladıkları dosyalar eşliğinde ilimizin problemlerini Ankara’ya taşıdılar.

SOMUT GELİŞME VAR MI?

Milletvekillerinin çoğu zaten uzun yıllardan bugüne miras kalan problemlerle birlikte halkın deprem sonrası yaşadığı yeni sorunları da ekleyerek oluşturduğu dosyaları ilgili bakanlıklar ve genel müdürlüklere ulaştırması sonrası nasıl bir gelişme olduğu, problemlerin çözümü noktasında bakanlıkların nasıl bir adım attığı, nasıl bir takvime bağlandığı hususu ile  ilgili yeterli bilgilendirme yapılmıyor.

SÜREÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILMALI

Ak Parti Milletvekilleri, Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı ve Mahmut Rıdvan Nazırlı’nın ilimizin problemlerinin çözümü için ilgili bakanlıklarla görüşmesini takdir ettiklerini ifade eden vatandaşlar, bu çalışmalarla birlikte çözüm için bakanlıkların atıkları adım ve aldıkları mesafe hakkında da kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

PEERTEK KÖPRÜSÜ VE OVALARIN SULANMASINDA HANGİ AŞAMADAYIZ?

Şehrin birçok problemi olmakla birlikte en çok öne çıkan Uluova ve Kuzuova’nın sulanması ile Pertek Köprüsü’nün yapımı konusunda milletvekillerinin önemli gayret ve görüşmeleri olduğunu ifade eden vatandaşlar, ancak bu konularda hangi aşamada olunduğu, hangi sorunlarla karşılaşıldığını, problemin program ya da bütçe sıkıntısına mı takıldığı, bakanlık yetkililerinin bu konularla ilgili ifade ve kararlarının ne olduğuna dair kamuoyunun yeterince bilgilendirilmemesinin farklı bilgi kirliliğine sebep olduğunu dile getiriyorlar.

AYLIK BİLGİLENDİME YAPILMALI

Milletvekillerinin, haftalık halkla buluşmaları, ilçe, belde ve esnaf ziyaretleri yapmalarının doğru ve güzel bir uygulama  olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, milletvekillerinin geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdukları ve ortak açtıkları ancak çok da aktif olarak kullanmadıkları “Ak Parti 28. Dönem Elazığ Milletvekilleri” sosyal medya hesabından ya da aylık düzenleyecekleri ortak basın toplantısı ile yaptıkları çalışma ve aldıkları sonuçlar hakkında bilgi vermeleri gerektiğini ifade ediyorlar.