Nailbey Mahallesi'ne Kentsel Dönüşüm Hamlesi

5 yılda söz verdiği projeleri bir bir hayata geçirerek Elazığ'ın değerine değer katan Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde önceliği kentsel ve yerinde dönüşüme verecek. Bu kapsamda Başkan Şerifoğulları yeni dönemde, Nailbey Mahallesi'nde kentsel dönüşüm hamlesini başlatacak. Böylece, vatandaşlar depreme dayanıklı, yeşil dokuyla bütünleşmiş, genişletilmiş yollarıyla yepyeni bir yaşam alanı kazanmış olacak.

Nailbey Mahallesi'ne Kentsel Dönüşüm Hamlesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Göreve geldiği günden itibaren 5 yılda toplam 116 projeyi yatırıma dönüştüren, vatandaşlara ve Elazığ’a hizmet etmenin gayreti içerisinde olan, inançla ve aşkla çalışarak şehrin gelecek vizyonuna değer katan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu" sloganıyla 2024-2029 yılları arasında yeni bir hizmet ve eser yolculuğuna hazırlanıyor.

ÖNCELİK, KENTSEL VE YERİNDE DÖNÜŞÜM

Başkan Şerifoğulları, yeni dönemde hayata geçirmeyi hedeflediği projeler kapsamında önceliği kentsel ve yerinde dönüşüme verdi. 24 Ocak Elazığ depreminin ardından birçok mahalleye kentsel dönüşüm konutları kazandıran Başkan Şerifoğulları, Elazığlıların güven ve huzur içinde yaşadığı bir şehir inşa etmeyi amaçlıyor.

NAİLBEY MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM HAMLESİ

Şahin Şerifoğulları, 31 Mart’ta yeniden Belediye Başkanı seçildiği takdirde, ilk olarak Nailbey Mahallesi’nde kentsel dönüşüm hamlesini başlatacak. Nailbey Mahallesi’nde yürütülecek çalışma, doğuda Bosna Hersek Bulvarı’ndan, batıda Şehit İdris Doğan Caddesi'ne kadar uzanan, General Hakkı Talay Caddesi ile Bağlar Sokak arasındaki toplam 8 adada, 930 mesken ile 174 ofis ve iş yerini kapsayacak. Dönüşüm projesi; hem ağır hasar nedeniyle yıkılarak boş arsa olarak kalan parselleri, hem de mevcut deprem yönetmelikleri bakımından riskli durumdaki 40-50 yıllık binaları içerecek. Proje doğrultusunda mevcut durumda 10 metre genişliğinde olan Nailbey Mahallesi General Hakkı Talay ve Şehit İdris doğan Caddeleri 20 metre genişliğinde yeniden düzenlenecek. Hayata geçirilecek olan Nailbey Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandığında vatandaşlar depreme dayanıklı, yeşil dokuyla bütünleşmiş, genişletilmiş yollarıyla yepyeni bir yaşam alanı kazanmış olacak.