Murat Öz: 'Hemşehrilerimize Hizmet Gayemizden Bir Adım Geri Durmayacağız'

2023 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti 5. Sıra Milletvekili Adayı olan Hasan Murat Öz, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, 'Huzur ve sükûnet içerisinde neticelenen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği genel seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.' dedi.

Murat Öz:  'Hemşehrilerimize Hizmet Gayemizden Bir Adım Geri Durmayacağız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

14 Mayıs seçimlerinin bir demokrasi şölenini havasında tamamlandığını ifade eden Öz, “Sandık başına giderek iradesini ortaya koyan aziz milletimize ve kıymetli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. 2023 seçimlerinde de kazanan milli iradenin üstünlüğü olmuştur. 21 yıldır milli iradeye duyduğu saygı ve bağlılıkla yürüyen bizler için milletimizin kararı her şeyin üzerinde bir saygınlığa sahiptir. 2023 seçimlerinde milletimiz tercihini Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasından yana kullanmıştır. Karara saygımız sonsuzdur ve inanıyorum ki 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ikinci tur seçimlerinde milletimiz tercihini çok daha güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanacaktır. Bu süreçte biz de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Milletvekilliği Genel seçimlerinde ise milletimiz güçlü bir iradeyle tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana kullanmıştır. TBMM’nde temsil çoğunluğunu Cumhur İttifakı'na vererek, hizmet ve eser siyasetinden yana tercihini kullanmıştır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan karşıtlığı üzerinden oluşan siyasal birliktelikler karşılık bulmamıştır. Bir kez daha tüm kirli oyunları bozan aziz milletimize, ülkem ve geleceğim adına şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

“BÜYÜK BİR AŞKLA BAĞLI OLDUĞUMUZ BU ŞEHRE HİZMET ETMEYİ, EN BÜYÜK PAYE GÖREREK SON NEFESİMİZE KADAR İNŞALLAH BU YOLDA YÜRÜYECEĞİZ”

Böylesine önemli ve kritik bir önem sahip bu seçimlerde AK Parti 5. Sıra milletvekili adayı olarak seçim sürecinin başlamasıyla birlikte gece gündüz demeden, zaman mefhumu gözetmeksizin sahada olduklarının altını çizen Hasan Murat Öz, şunları kaydetti:

“Bu süreçte çalmadık kapı dokunmadık gönül bırakmamak için canla başla çalıştık. En büyük gayemiz gönüllere girebilmekti. Rabbime hamd olsun ki hemşehrilerimiz memleketine sevdalı bu kardeşine gönlünde yer verdi. İnanıyorum ki dokunduğumuz her gönülde bir yerimiz var artık. Biliyorum ki, Elazığ’ın her köşesinde bu genç kardeşine dualarıyla güç veren teyzelerim amcalarım, ağabeylerim, ablalarım var. Biliyorum ki yüreği daha güçlü yarınlara dair hayallerle çırpınan genç kardeşlerimle ortak umutlarımız var.

Elbette birinci önceliğimiz bugüne kadar AK Parti çatısı altında sürdürdüğümüz şehrimize hizmet gayemizi milletvekili olarak yüce Meclisimizin çatısı altında sürdürmekti. Ancak milletimizin kararı ve tercihi her şeyin üzerindedir. Bu noktada ne memleketimize, ne de hemşehrilerimize hizmet gayemizden bir adım geri durmayacağız. Dün olduğu gibi bu saatten itibaren de aynı aşk, aynı heyecan ve aynı inançla aziz şehrimiz için çalışmaya, yeni atılımlarla katkı sağlamaya kısaca hemşehrilerimizin yarınlarına katkı noktasında çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Aslolan nerede olduğumuz değil aslolan millet ve memleket sevdamızdır. Daha çocuk yaşta sevdalandığım millet ve memleket davamız olan AK Partimize bir nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Bu dava şahsi bir dava değildir, bu dava şahsi hesapların çok çok üstünde millete hizmet davasıdır. Bugün bize düşen hemşehrilerimizin teveccühleri ile Meclise gidecek vekillerimize güç vermektir, onlarla omuz omuza memleketimiz için çalışmaktır. Hemşehrilerimizin teveccühleriyle 28. Dönem Elazığ Milletvekili seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin kararı her şeyin üzerindedir ve başımızın üzerinde yeri var. Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, millete darılmak yoktur. Aslolan milli irademizin hâkimiyetidir. Yepyeni bir yüzyıla girerken şehrimizi hak ettiği yere taşımak adına daima vekillerimizin yanında yer alacak, daima desteklerimizle yanlarında duracağız. Büyük bir aşkla bağlı olduğumuz bu şehre hizmet etmeyi en büyük paye görerek son nefesimize kadar inşallah bu yolda yürüyeceğiz.”