Milletvekili Sermin Balık '24 Ocak Elazığ Depremi' mesajı yayımladı

Ak parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık '24 Ocak Elazığ Depremi' mesajı yayımladı

Milletvekili Sermin Balık '24 Ocak Elazığ Depremi' mesajı yayımladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vekil balık ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

"24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ımızda meydana gelen 6.8 şiddetinde yaşadığımız büyük depremin ardından 2 yılı geride bıraktık.  

Yıllar geçse de asla unutamayacağımız bir gündü 24 Ocak… Sadece şehrimizde değil tüm Türkiye tek yürek olup; el ele, gönül birliğiyle vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için çalışmalara başladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla devletimizin tüm imkanları anında seferber edilerek vatandaşlarımızın mağduriyetini hızlıca gidermek için çaba gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. 

Bilindiği gibi şehrimiz, ülkemizin aktif deprem kuşaklardan birinin üzerinde bulunmaktadır. "Önce insan” diyerek halka hizmeti şiar edinmiş hükümetimiz, olası bir felaketin sebep olduğu kayıpların bir daha yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri alarak, vatandaşlarımızın daha güvenli, daha konforlu bir yaşam sürdürebilmesi amacıyla Elazığ’ı yeniden ihya ve inşa edip, yaklaşık 24 bin konutun temelini attık. Şuanda da konutlarımızın büyük bir kısmını vatandaşlarımıza teslim ederek sıcak yuvalarına kavuşmalarına vesile olduk. Bizlerin tek gayesi vatandaşlarımızın yaşamlarını güvenli hale getirerek olası felaketlerde can kayıplarının önüne geçmektir.

Bu vesileyle, 24 Ocak Depreminin 2. Yılında şehrimizde ve ülkemizde böylesi bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, Elazığ’ımızda ve Malatya’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyor, tüm hemşehrilerime sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum" dedi.