Milletvekili Erol'dan İşçi Alımı İle İlgili Açıklama

Milletvekili Erol: 'İşe alım sürecini herhangi bir parti ayrımı gözetmeden yürütmek, hemşerilerimizin kamuda hakkaniyetli bir şekilde istihdamını sağlamak biz siyasetçilerin işsizliğin en büyük problem olduğu Elazığ'da hemşehrilerimize borcumuzdur.'

Milletvekili Erol'dan İşçi Alımı İle İlgili Açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

"Geçtiğimiz günlerde, Elazığ DSİ 9.Bölge Müdürlüğüne ve  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne daimi işçi alımı yapılacağını Elazığ kamuoyu ile paylaşmıştım.

İşe alım sürecini herhangi bir parti ayrımı gözetmeden yürütmek, hemşerilerimizin kamuda hakkaniyetli bir şekilde istihdamını sağlamak biz siyasetçilerin işsizliğin en büyük problem olduğu Elazığ’da hemşehrilerimize borcumuzdur.
Yapılacak personel alımlarının noter huzurunda kura yöntemiyle, şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğini defalarca dile getirdim. 
Operatör alımı için uygulamalı mülakat yapılması anlaşılabilir, ancak burada da objektif kriterlerin olması gerekmektedir .Ama görüyoruz ki alım yapılacak personel sayısının 4 katı oranında aday kurallar belirlenmiş. 
Görünen o ki mülakatla alınacak personel AKP’li siyasilerin tercihleri ve referansları ile belirlenecek. 
Bizim ısrarla dile getirdiğimiz gibi kura sonrası alımlarda adaylar herhangi bir şaibe yaratmamak adına mülakata tabii tutulmamalıydı.
İşe alımlarda mülakata tabii tutulan adayların objektif kriterlerle seçilmediği zaten kamuoyunun malumudur.
Gençlerimizi geleceksizliğe ve umutsuzluğa sürükleyen, liyakatı ve adaleti ortadan kaldıran, haksızlık yaratan bu uygulamadan vazgeçilmelidir.

Bilinmelidir ki;
“Torpili olmayan,” yalnızca adalet isteyen hemşehrilerimin hakkına sahip çıkmaya devam edeceğim " dedi yaptığı açılamalarda.