Milletvekili Balık: Elazığ Büyük Hizmetler Aldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 6 Aralık pazartesi günü başlayan ve aralıksız süratle devam eden Bütçe görüşmelerinde, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 2022 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu Teklifi'nin 7. Maddesi üzerine yaptığı konuşmada, Elazığ'a yapılan hizmetlerden bahsedip, muhalefet partilerini eleştirdi.

Milletvekili Balık: Elazığ Büyük Hizmetler Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Sermin Balık yaptığı konuşmada:
“19 yılık iktidarımızda;  bizlere art arda 20 defa Ülkemizin bütçesini yapma yetkisini veren Aziz Milletimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 
Şunu belirtmek isterim ki, bu bütçe mazlumların ve masumların bütçesidir. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın bütçesidir. Bu bütçe yaşanan afetlerden ve felaketlerden etkilenen vatandaşlarımızın, bu bütçe yerli ve milli bir bütçedir. Bu bütçe 84 milyon vatandaşıyla günden güne büyümekte olan güçlü ve büyük Türkiye’nin bütçesidir. 
İktidarımız döneminde yaşadığımız doğal afetlerden ve felaketlerden sonra ‘Devlet Nerede’ haykırışlarını Milletimizin benliklerinden silen ve unutturan,  afetlerin ilk anından itibaren devletin sıcak ve merhametli elini Milletimize hissettiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum.
Bugün bütçe görüşmelerimizin 10’uncu günündeyiz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Bakanlarımız kendi bakanlıklarının bütçelerini anlattıklarında şüphesiz ki en çok bahsedilen şehirlerden bir tanesi, en çok yatırım alan en çok yardım alan şehirlerden bir tanesi de Aziz şehrim Elazığ’dı.  
Geçirdiğimiz 24 Ocak Depremi sonrasında yapılan çalışmalardan, Ayni ve nakdi yardımlardan, köy evlerinin yapımından, camileriyle, okullarıyla, park ve bahçeleriyle yapılmakta olan 26 bine yakın konuttan ve şehrimin yeniden imar, inşa ve ihya sürecinden bahsedildi.
Yolu yalnızca 5 dakika kısaltıyor diye küçümsemeye çalıştığınız ve gereksiz olduğunu iddia ettiğiniz Elazığ ile komşu ilimiz Malatya’yı birbirine bağlayan; ‘Kömürhan Köprüsü Harput’a Bakar’ diye adına türküler yazılan, teknolojik ve mühendislik açısından Dünyanın en büyük 2’inci köprüsü olan Kömürhan Köprüsü ve Tünelinden bahsettik.
Sizlerin şiddetle karşı çıkmalarına rağmen, yaptığımız şehir hastanelerinden ki, bunlardan biri de benim Aziz Şehrim Elazığ’dadır. Yapılan şehir hastanelerimizin  pandemi sürecinde ne kadar kurtarıcı gerekli ve önemli olduğunu anlattık. Yerli ve millî aşımızın yapım sürecinden bahsedildi. Bunların yanı sıra şehrimize ve ülkemize yapılan ve yapılmakta olan pek çok projeden bahsedildi. 
Ben, sayın bakanlarımıza geçirdiğimiz 24 Ocak depremi sonrasında her problemimizde, vatandaşımızdan götürdüğümüz her sıkıntıda, gösterdikleri hassasiyetlerden ve çözüm odaklı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.
     Milletimize hizmet ederseniz, yaralarını sarmak, dertlerine derman olmak, dertlerine merhem olmak için her anında yanlarında olursanız, bu aziz millet emin olun ki sizin arkanızda olur. Her konuşmanızda bir meslek grubunu tahkir ederek küçümsemeye çalışmak yerine, bürokrasiyi ve yatırımcıyı tehdit ederek ülkemizi dış güçlere şikâyet edip büyükelçilere mektup yazmak yerine, milletimizin sesine kulak verseydiniz, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında milletimizin şu kutsal kürsüsünde 84 milyon takip ederken ayıplı el hareketi yapmak yerine millî bir duruş sergileseydiniz,
Sırtınızı terör örgütlerine değil, aziz ve necip milletimize dayasaydınız, kongrelerinizde PKK marşları yerine milletimizin millî marşı, diriliş ve kurtuluş marşı olan İstiklal Marşı'mızı söyleseydiniz, 
Şehit ailesine küfredenlere değil, şehidimizin bacısına sahip çıksaydınız. Seçmeninizden gizlemeye çalıştığınız, her fırsatta inkâr ettiğiniz ittifaklarınızın yerine milletimizin isteklerini, milletimizin sesini önceleseydiniz emin olun ki yine, yeniden ve tekraren gelmekte olanı görürdünüz ve duyardınız.
Milletimizin bütçesi olan 2022 yılı bütçemizin aziz milletimize, ülkemize, aziz şehrim Elâzığ'a, kıymetli hemşehrilerime hayırlı bereketli olmasını temenni ediyor, yüce Meclisimizi saygıyla selamlıyorum.” Diye konuştu.