Milletvekili Ağar'ın Girişimleriyle Mağduriyet Sona Erdi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar'ın girişimleriyle AK Parti Grubu tarafından hazırlanan kanun teklifinin torba yasa kapsamında TBMM'de kabul edilmesi neticesinde Elazığ Belediyesi ve Elazığ İl Özel İdare çalışanlarının yemek yardımına yönelik 2014 yılından buyana devam eden sorun ortadan kaldırıldı.

Milletvekili Ağar'ın Girişimleriyle Mağduriyet Sona Erdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi ve İl Özel İdaresi çalışanlarına verilen yemek yardımı, Sayıştay’ın 2014-2015 ve 2016 yıllarına ilişkin denetim ve incelemeleri sonucu mevzuata uygun olmadığı gerekçesiyle kaldırılmış, yüzlerce işçi mağduriyet yaşamıştı.

Elazığ Belediyesi, yemek yardımlarının Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğine uygun olduğu gerekçesiyle Sayıştay’ın kararına itiraz etmiş, ancak Sayıştay, Elazığ Belediyesinin savunmasını kabul etmeyerek uygulamanın mevzuata aykırı olduğu gerekçesiyle kamu zararına sebebiyet verildiği yönünde karar vererek tazminine hükmetmişti.

MİLLETVEKİLİ AĞAR, TBMM’YE KANUN TEKLİFİ VERDİ

Belediye ve İl Özel İdaresi çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesine yönelik sendikaların da talebi doğrultusunda AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, sorunun çözümüne yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi sundu.

Milletvekili Ağar’ın Meclis’e sunduğu yasa teklifi, Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı KHK Değişiklik Yapılmasına Dair Teklifin 42. Maddesi kapsamında TBMM’ye sunulan torba yasaya dahil edildi.

Torba Yasa Dün TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Bu kapsama Elazığ Belediyesi ve İl Özel İdaresi çalışanlarına yapılan yemek yardımları konusunda Sayıştay zimmeti kaldırılarak affedildi.

AĞAR: MAĞDURİYET ÇÖZÜLDÜ

Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, yaptığı açıklamada, Elazığ Belediyesi ve il Özel İdaresi çalışanlarının mağduriyetinin giderildiğini belirterek, hayırlı olması temennisinde bulundu.
Ağar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Elazığ Belediyemiz ve İl Özel İdaremizin çalışanlarına yapılan yemek yardımları konusunda Sayıştay zimmeti ile mağdur edilen arkadaşlarımızın sorunu, dün TBMM’de kabul ettiğimiz torba yasa ile çözüldü. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili kanun teklifinin hazırlanması sürecinde desteklerini esirgemeyen AK Parti grubumuzdaki çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.


NAMLI'DAN AĞAR'A TEŞEKKÜR 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın girişimleri sonucunda Elazığ Belediyesi ve Elazığ İl Özel İdaresi çalışanlarının yemek yardımı sorununun çözülmesi sendikalar tarafından memnuniyetle karşılandı.Bağımsız Yerel Haksen Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Namlı;Haksız olarak Sayıştay tarafından uygulanan bu uygulamada bir çok arkadaşımız mağdur olmuştuk.Sayın  Vekilimiz Tolga Ağar'la bu konuyla ilgili olarak birçok  görüşme gerçekleştirdik.Kendisi bu mağduriyetin ortadan kalkmasında 4 yıldır bizimle birlikte mücadele ediyordu.Vekilimizin girişimleri sonucu bu mağduriyet giderilmiştir.Kendisine Sendikam ve mağdur arkadaşlarım adına teşekkür ediyoruz"dedi.

AKAY;ARKADAŞLARIMIZIN  MAĞDURİYETİ GİDERİLDİ  

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası başkanı Süleyman Akay ise yaptığı açıklamada, “2014 Uzun yıllardan beri azim ve sebatla verdiğimiz mücadele sonucu bir başarının daha mutluluğunu yaşatan Allah’a hamd ediyoruz. 2014 yılından bugüne, Belediye ve Özel İdare çalışanlarımızın yemek yardımlarına yönelik Sayıştay zimmeti ile mağdur edilen çalışma arkadaşlarımızın üzerindeki sorun, dün TBMM’den geçen torba yasa ile kaldırılmış ve affedilmiştir. Bu konuda gerekli kanun teklifinin hazırlanması hususunda emek ve gayretlerinden dolayı ilimiz Milletvekili Sayın Zülfü Tolga Ağar’a, Belediye ile Özel İdare çalışanlarımız adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.