Milletvekili Işıkver'den Bakan Osman Aşkın Bakı'ya ziyaret

Elazığ'ın kalkınması ve gelişmesi için ilgili bakanlıklar ve kurumlarla görüşmelerine devam eden MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver son olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'ı ziyaret ederek Elazığ'da sporun gelişmesi ve şehrin spor altyapısı ile bölgesel nitelik kazanması için önemli taleplerde bulundu.

Milletvekili Işıkver'den Bakan Osman Aşkın Bakı'ya ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Elazığ için çok değerli talep ve beklentilerini dile getirdiklerini ve hazırladıkları çok kapsamlı raporu takdim ettiklerini belirterek, “Öncelikle Sayın Bakanımıza göstermiş olduğu yakın ilgi ve samimi gayret ve alakaları için teşekkürlerimi sunuyorum.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız Ülkemizde birçok il ve ilçeye Spor Tesisleri kazandırmıştır. Bu kapsamda Elazığ dayeni spor tesisleri yatırımları almış, Gençlik Merkezi, Doğukent Stadyumu, Çok Amaçlı Spor Merkezi, Elazığ’ın ilçelerinde Gençlik Merkezi, Halı saha, Spor salonları yapımı ve onarımı gerçekleştirilmiştir. 18 bin kişilik Elazığ Atatürk Stadyumu da ilimiz adına çok değerli bir hizmet olmuştur.

Bununla birlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığımız yeni yeteneklerin ortaya çıkması, sporun gelişmesi, olimpik sporcuların ve yeteneklerin açığa çıkması ve sporcuların gelişimi için çok önemli altyapılar kurmaktadır. İlimiz ve bölgemiz gençleri için fırsat eşitliği sağlamak ve şehrimizi spor altyapısı bakımından bölgesel bir merkez haline getirmek için çok önemli gördüğümüz taleplerimizi Sayın Bakanımıza arz ettik.

Bu taleplerimiz ana başlıklar itibarı ile şunlardır:

- ELAZIĞ’A ATLETİZM (TARTAN) PİSTİ İHTİYACI

- ELAZIĞ SPORDA PERFORMANS DEĞERLENDİRME VE YETENEK SEÇİMİ

UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

- FIRAT ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDE KAPALI YÜZME HAVUZU

- OLİMPİYAT HAZIRLIK MERKEZİ (TOHM) TALEBİ

-SİVRİCE SU SPORLARI MERKEZİ

-F.Ü. ATIL DURUMDAKİ ÇİM SAHANIN YENİLENMESİ

-ELAZIĞ İLİNİN GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN ULUSAL VE

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARINDA EV SAHİPLİĞİ YAPMASI

CUMHUR İTTİFAKININ GÜCÜYLE TÜRKİYE YÜZYILI BAŞLAMIŞTIR…

28 Mayıs 2023 tarihinde halkımızın yüksek feraseti ile yeni bir Türk asrının kapısı açılmıştır. Türkiye Yüzyılı Vizyonu canlanmış, önemli bir adım atılmıştır. Cumhur İttifakı ümitleri kamçılamış, milli gelecek hedeflerini kanatlandırmıştır. Cumhur İttifakı'nın emsalsiz uzlaşmasıyla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin uyum ve geniş imkânlarıyla Türkiye, lider ülke hedefine yürümektedir. Aziz şehir Elazığ bu süreçte var olacak ve bölgesel bir çekim merkezi olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Aziz Şehrin bu süreçten mahrum kalmaması için her alanda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.