MHP Elazığ Milletvekili IŞIKVER'den Maden İlçesi İçin Tarihi Çağrı

'MADEN'DE YAŞAMI TEHDİT EDEN RİSKİN ORTADAN KALDIRILMASI ELZEM OLMUŞTUR' MHP Elazığ Milletvekili Semih IŞIKVER, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma ile Maden ilçesindeki tehlikeyi TBMM gündemine taşıyarak, Madendeki vatandaşlarımızın hak etmedikleri bir stresle yaşamalarının önüne geçilmesi çağrısında bulundu…

MHP Elazığ Milletvekili IŞIKVER'den Maden İlçesi İçin Tarihi Çağrı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MADEN İLÇEMİZDE YAŞAM KALİTESİ DÜŞMÜŞTÜR…

MHP Elazığ Milletvekili Semih IŞIKVER, konuşmasında “Yüzyıllardır Güneydoğu Anadolu'nun kale kapısı hüviyeti taşıyan, vatan, millet, bayrak aşığı, insanların beldesi Maden'imizin Camiikebir Mahallesi sınırları 19 Haziran 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı kararıyla ‘afet riski olan riskli alan’ olarak ilan edilmiştir.

Maden'imizde bulunan bakır işletmelerinin uzun yıllardır cevher üretimi sonrasında artakalan cürufu aynı yere biriktirmesi sebebiyle yaklaşık altı yedi yıldır Madenlilerin yaşam standartları değişmiş, yaşam kaliteleri düşmüştür.

Maden'de yaşamaya ilişkin önemli bir stres yaratan ve özel bir firma eliyle ortaya çıkan bu durumun kaldırılması insanlık adına çok mühimdir. Madenlinin hem bir toprak kaymasıyla karşılaşmaması hem de özel bir firmanın keyfî uygulamalarıyla Maden'deki vatandaşlarımızın hak etmedikleri bir stresle yaşamalarının önüne geçilmesi için gerekli önlemlerin alınması elzemdir. Bu itibarla, Gazi Meclisimizi ve aziz milletimizi saygılarımla selamlıyorum.