MHP Elazığ Milletvekili Işıkver: 'Basın Demokrasinin Temel Taşıdır'

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında, 'Kamusal bir görev olan gazetecilik, demokrasinin temel taşlarından biridir. Toplumun haber alma özgürlüğünün teminatı olan tüm Gazetecilerin Gününü kutluyorum' ifadelerinde bulundu.

MHP Elazığ Milletvekili Işıkver: 'Basın Demokrasinin Temel Taşıdır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Işıkver yayınladığı mesajında “Gazeteciler bir ilin, bir Ülkenin; gözü, kulağı ve sesidir. Gerçekleri
 gündeme taşıyandır. Gücünü  halktan alarak mesai kavramı gözetmeden çalışan ve halkın sesi, kulağı olan basın mensuplarının zor şartlarda çalıştığının farkındayız. 
Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili
aracıdır.  Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Binbir güçlükle  mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur. Aklı ve ahlakı yerli, irade ve kalbi milli olan, kalemini esir vermemiş , şahsiyet kalesini düşürmemiş gazetecilerimiz şanı büyük mücadele vermektedirler. Üzerlerine her ne düşüyorsa  fazlasıyla yerine getirmek için mücadele ediyorlar. İlkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile kamuoyunun sesi olma görevini ve gerçekleri kamuoyuna ileten İlimizin ve Ülkemizin  dertlerini sıkıntılarını dile etiren basın mensuplarımızı tebrik ediyorum İyi ki, varsınız …Gazeteci sadece haber alan, haber veren değil karanlığa bir mum yakan, fırtınalarda deniz feneri gibi parlayandır.
 Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü
takdiri hak etmektedir. Bu bağlamda basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa
editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimize başarılar diliyorum. Bu
vesileyle,  Gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü yürekten kutluyor, hizmetlerinden
dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.