MHP Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti Elazığ'a Geliyor

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin talimatıyla kurulan ve temel amacı depremzede vatandaşları bir an bile ihmal etmeden, sorunlarını çözüme kavuşturma ve hayatlarını normale döndürmeyi hedefleyen 'MHP Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti' bu doğrultuda 16 Temmuz Pazar günü Elazığ'a geliyor. Heyette bulunan MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, protokol ziyareti ve bilgilendirmenin ardından Güneykent Rezerv Alanında vatandaşlarla biraraya geleceklerini ifade etti…

MHP Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti Elazığ'a Geliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Deprem Bölgesinde Çalışmalarımız Bütün Hızıyla Devam Ediyor…

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, 16 Temmuz Pazar günü Elazığ’a gelecek olan MHP Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti’nin depremden etkilenen 11 ilden bugüne kadar Adana, Hatay, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır illerini ziyaret ederek ön incelemesini tamamladığını belirterek, “Heyetimiz Allah nasip ederse 15 Temmuz gece Elazığ’da olacak. 16 Temmuz Pazar günü ise Sayın Valimizi makamında ziyaret ve ilgili bürokratlarımızla deprem sonrası için yapılan çalışmalarla ilgili genel bir değerlendirme yapacağız. Heyetimiz tüm deprem bölgesindeki illerde olduğu gibi vatandaşlarımızla da biraraya gelip talep ve sorunları istişare edeceğiz. Bu doğrultuda Güneykent Rezerv Alanında halkımızla buluşacağız.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla, deprem bölgesinde hayatlarını sürdürmeye çabalayan halkın istek ve ihtiyaçlarını yakından tespit etmek, devlet kurumlarının çalışmalarını yerinde takip etmek amacıyla milletvekillerimizden meydana gelen Deprem Bölgesi İncelmeme Heyetimiz bugüne kadar depremden etkilenen 11 ilimizden 7 ilde ön incelemesini tamamlamıştır.

Deprem bölgemizdeki 7 ilimizde öncelikle depremzede vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerini ve acılarını paylaşmış, devam eden sorunlarını ve mevcut ihtiyaçlarını yerinde belirlemiştir. Heyet üyeleri olarak; devletimizin, tüm vatandaşlarımızın manen ve maddeten bütün varlığıyla yanında olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte Valiliklere, Belediyeleri, AFAD'a ve bölgede hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirilerek, felaketin vurduğu illerde bundan sonra yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunulmatadır. Söz konusu heyette bulunan milletvekili arkadaşlarımız, TBMM'de yürüttükleri yasama görevleri ile birlikte Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda bölge sorunlarının çözümü için gayret göstermektedir.

Bu doğrultuda 16 Temmuz Pazar günü inşallah heyet olarak ilimizde de gerekli görüşme ve ziyaretleri yaparak talep ve beklentileri kayıt altına alacağız. Elazığ Milletvekili olarak heyetimizde yer alan Sayın Vekillerimize tüm halkımız adına yapacakları çalışmalar için teşekkür ediyor, Aziz şehir Elazığ’da kendilerini ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum” değerlendirmelerinde bulundu.