Malatya Basınından Elazığ'a Övgü

2024 yılında Paris'te yapılacak olan Olimpiyatlara katılma hakkı elde eden Malatyalı kadın boksör Hatice Akbaş'ın, Malatya'da daha çok imkan varken yetkililerin ilgisizliği sebebiyle olimpiyat hazırlıklarını Elazığ'da sürdürmesi Malatya'nın milli sporculara sahip çıkmıyor iddialarına yol açtı.

Malatya Basınından Elazığ'a Övgü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatyadaki nethaber.com haberine göre daha önce Malatya'da bodrum katında antrenmanlarını yaparak hazırlandığı Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli boksör Hatice Akbaş, 2024 yılında Paris’te yapılacak olan Olimpiyatlara katılmak için çalışmalarını Elazığ'da sürdürmesi, Malatya’da milli sporculara sahip çıkılmıyor iddialarını gündeme getirdi.

2024 yılında Paris’te yapılacak olan Olimpiyatlara katılma hakkı elde eden kadın Boksörlerden Gizem Özer ile Hatice Akbaş Olimpiyat hazırlıklarını ilimizde idman yaparak sürdürüyorlar.


YENİ STADTUM VE AHMET AYTAR SALONU BÜYÜK AVANTAJ

Müsabakalarda elde ettiği başarılarla 2024 Paris Olimpiyat Biletini kazanan Elazığ Belediye spor sporcusu Milli Boksör Gizem Özer ve Antrenörü Cemil Döndü, Malatya temsilcimiz Hatice Akbaş ve Antrenör Kerem Akbaş, antrenmanlarını günde iki defa Atatürk Stadyumu ve Ahmet Aytar Spor Salonu içerisinde yer alan Boks Salonunda gerçekleştiriyor. 

İlimiz aynı zamanda Abdullah Paşa mahallesi Yerleşkesindeki gençlik ve Spor il müdürlüğü Spor kompleksindeki, başka bir boks antrenman salonu ile birlikte iki adet çok kullanışlı boks salonları mevcut.

AKBAŞ: “ELAZIĞ İL MÜDÜRÜ EREN’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Milli Antrenör Kerem Akbaş yaptığı açıklamada; “Öncelikle bizleri buraya davet eden Cemil Hocama ve ağırlayan İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’e çok teşekkür ediyorum. Hatice benim kızım, aynı zamanda antrenörüyüm. Bu seviyeye gelmek kolay olmuyor çok emek çok çaba demek. Tabi hazırlıklarımız devam ediyor, bizde burada gördük ki güzel çalışmalar var, çok güzel bir stadyum var, antrenman salonu var. Milli Takım standartlarında salonlar tefriş edilmiş açıkçası buraya gelirken de yapılan çalışmaları yerinde gördük. Sayın İl Müdürüne çok teşekkür ederiz, ortada emek olduğu belli ve güzel işler çıkarmış. Sporcumla beraber de hiç yabancılık çekmedik, bizleri kardeşleriymiş gibi ağırladılar, imkân noktasında tam destek sağladılar. Hatice, Gizemle beraber Olimpiyat yolcusu. Bu coğrafyada birlikte bu noktaya gelmek çok gururlu bir his. Bu noktada tesis ve imkân noktasında yaptığı çalışmalar ve katkılarından dolayı İl Müdürü Sayın Abdulsamet Eren’e, Cemil Hocama ve Sporcumuz Gizem’e şahsım ve kızım adına sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.