Köprü Artık Yapılmalı Vatandaşlar Eziyetten Kurtulmalı!

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Pertek Feribot İskelesi'nde oluşan araç yoğunluğuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

Köprü Artık Yapılmalı Vatandaşlar Eziyetten Kurtulmalı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ ve Tunceli’yi birbirine bağlayan Pertek Feribot İskelesi, yaz aylarında yoğunluğu kaldıramıyor. İki şehri birleştiren bir köprü yapılması ise daha önce siyasiler tarafından vaat edilse de bir türlü verilen sözler tutulmuyor. Pertek Feribot İskelesinde yurttaşların yaşadığı sorunlara ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Pertek Köprüsü’nün her seçim verilen siyasi bir vaat olmaktan çıkması gerektiğini ve somut adımların artık atılması gerektiğini belirtti.

‘’VERİLEN SÖZLER UNUTULMASIN ARTIK GEREKLİ ADIMLAR ATILSIN!’’

Elazığ ve Tunceli’nin gelişmesine her anlamda önemli katkı sağlayacak olan Pertek Köprüsü’nün yıllardır seçim propagandası olarak kullanıldığını, seçimlerin ardından ise hep unutulduğunu dile getiren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL; “Bu konuyu birçok kez gündeme getirdim. Maalesef hemşehrilerimiz yıllardır mağdur oluyor ve siyasiler verdikleri sözleri tutmuyor. Geçtiğimiz dönemlerde söylediğim gibi Elazığ ve Tunceli'nin daha da gelişmesi ve kalkınması için bu köprüye acil ihtiyaç var. Şu anda Karadeniz- Elazığ bağlantısı tamamen bu yol güzergâhından tercih ediliyor. Pertek Köprüsü eğer yapılırsa, Karadeniz ile doğuyu birbirine bağlama görevini tamamen üstlenecektir. Yurttaşlarımız bu köprüyü nakliye taşımacılığında, insan taşımacılığında ve seyahatlerinde sürekli kullanacaktır. Yazın özellikle bu bölgede binlerce araç feribotla karşıdan karşıya geçmek için inanılmaz bir zaman kaybı ve uzun kuyruklarla karşı karşıya kalıyor. Bu bunaltıcı sıcaklarda binlerce yurttaşımız saatlerce feribot sırası bekliyor, bu rezilliği senelerdir çekiyor. Her seçim döneminde Pertek köprüsü iktidar tarafından gündeme geliyor ama ne yazık ki seçim bittikten sonra verilen diğer sözler gibi Pertek Köprüsü’nün yapılması sözü de unutuluyor. Türkiye'nin birçok noktasında geçiş garantisini veren köprülerden araçlar geçmediği halde kamu bütçesinden araçların paraları karşılanırken, Pertek Feribot İskelesi’nde inanılmaz bir yoğunluk olduğu halde köprünün yapılması için halen daha bir adım atılmaması üzüntü verici. Artık siyasiler verdikleri sözleri tutmalı ve bölgede yaşayan vatandaşlarımız feribot sıralarından kurtulmalıdır. Ben bu dönemde hemşehrilerimizin yıllardır büyük bir hevesle beklediği Pertek Köprüsü’nün yapılması için ve bu sorunun sona ermesi için var gücümle çalışacağım.’’ Diye konuştu.