Keban'da 25 Yataklı Devlet Hastanesi Yapılıyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, 12 Eylül'de ihalesi yapılan 25 yataklı Keban Devlet Hastanesinin yapımına başlanıldığını açıkladı.

Keban'da 25 Yataklı Devlet Hastanesi Yapılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AKP Milletvekili Keleş: "Azimle ve kararlılıkla sürdürdüğümüz çabalarımız sayesinde Keban'ımıza ve bölge halkımıza umut olacak, 25 yataklı modern Devlet Hastanesi ve 10 dairelik lojman inşaatına yüklenici firma tarafından başlandı" Diye konuştu.
 

“SAĞLIK DEVRİMİ BAŞLIYOR”
12 Eylül 2023 tarihinde yapılan ihalesiyle birlikte, Keban ve çevresinin sağlık altyapısına yeni bir soluk getireceğinin altını çizen Milletvekili Keleş, "Keban ve komşu ilçelerimiz için bir sağlık devrimi başlıyor. Yeni hastanemiz, en modern tıbbi donanımları ve alanında uzman sağlık personeli ile hizmet verecek. Böylece, vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarına hızlı ve etkin bir şekilde cevap vereceğiz" İfadelerini kullandı.
 

“HALKIMIZIN GENEL SAĞLIK SEVİYESİNİ YÜKSELTECEK”
Projede gelinen son durumu değerlendiren Prof. Dr. Erol Keleş, "AK Parti ailesi olarak verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Keban Devlet Hastanesi, bölge halkımıza sağlık alanında kaliteli ve ulaşılabilir hizmetler sunacak. Bu anlamlı yatırım, bölge halkımızın genel sağlık seviyesini yükseltecek. Hastanemizin yanında yükselecek olan 10 dairelik lojmanlar da sağlık kahramanlarımız için bir yuva olacak. Bu lojmanlar, hastane çalışanlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlayarak, onların hastalarımıza daha iyi hizmet vermesine katkıda bulunacak. Bu projenin hayata geçirilmesinde büyük katkıları olan başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya, ilimiz milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade etti.Bu heyecan verici gelişme, “Elazığ ve Keban için bir umut kaynağı olup, sağlık alanında atılan bu adımın bölge halkına uzun yıllar hizmet vermesini yürekten temenni ediyoruz” dedi.