Kavaklı: 'Elazığ 2022 Yılı Yatırım Programı Hayal Kırıklığı Yaşattı'

HÜDAPAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 yılı yatırım programı hakkında açıklamalarda bulundu.

Kavaklı: 'Elazığ 2022 Yılı Yatırım Programı Hayal Kırıklığı Yaşattı'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜDAPAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 yılı yatırım programında yer alan Elazığ'da yapılacak yatırımlara ayrılan ödeneklerin hayal kırıklığı yaşattığını belirterek şunları söyledi: "Ülkenin üretim ile dışa bağlılıktan kurtulabileceği anlayışının hakim olduğu bu zaman zarfında Elazığ 2022 yılı yatırım programında üretimi artıracak yatırımlara yeteri bütçe ayrılmadığı görülmüştür."

SULAMA PROJELERİNE AYRILAN ÖDENEK ÇÖZÜM AMACI TAŞIMIYOR
Kavaklı: "Şehrimizin  can damarı olan tarım arazilerinden başta uluova ve kuzuova olmak üzere sulama projelerine 1 milyon TL ödenek ayrılması şehrin tarım arazilerinin suyla buluşturma amacının taşınmadığını göstermiştir."

UMUTLAR BETONA GÖMÜLDÜ
Başkan Kavaklı: "Gençlerimizin, çiftçilerimizin ve işsizlerimizin umutları betona gömülmüştür. Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasına 9.000.000 TL, stadyum inşaatına 25.000.000 TL, lojman yapımına 4.500.000 TL vb. inşaatlara ödenekler tahsis edilmiştir. Tarıma ve hayvancılığa büyük katkısı olacak uluova ve kuzuova tarım arazileri maalesef ilimizin idarecilerinin gündeminde yeterince yer bulamamış olmalıdır ki 1 milyon gibi gülünç yatırım desteği tahsis ettirilmiştir."

HAYAL KIRIKLIĞI
Kavaklı: "İlimizin milletvekilleri ve idarecileri Ankara ile diyalogları nasıldır bilinmez ama Elazığ ile probleminin olduğu bu yatırım programının açıklanması ile bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Milletvekilleri şehri ve halkı anlamaz, vatandaşın beklentilerini, ihtiyaçlarını görmez ve işitmez hale gelmişlerdir. Halk, üretimi, istihdamı ve ekonomiyi rahatlatacak adımların atılmasını beklerken açıklanan 2022 yılı yatırım programı hayal kırıklığına sebep olmuştur."