Işıkver: Kültür Hayatımızın Değerli Kurumları Hak Ettiği İlgiyi 14 Mayıs Sonrası Görecektir…

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver Elazığ Kültür hayatında önemli bir yeri olan EFTUD'u ziyaret ederek dernek yöneticileriyle bir araya geldi. Işıkver burada yaptığı değerlendirmede, 'İlimiz için TBMM çatısı altında yapacağımız hizmetleri 23 ana başlık altında gruplandırdık. Bunlarda biride Elazığ Kültür ve Sanat Obası'dır. Bu proje ile EFTUD gibi bu kültürün yaşamasına büyük katkı veren tüm STK'larımızı çok daha güçlü bir hale getirmeyi planlıyoruz' dedi.

Işıkver: Kültür Hayatımızın Değerli Kurumları Hak Ettiği İlgiyi 14 Mayıs Sonrası Görecektir…
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BU AZİZ ŞEHRİN EN BÜYÜK DEĞERİ SAHİP OLDUĞU KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde toplumun tüm kesimleriyle buluşma programlarını bütün hızıyla devam ettiriyor. Bu doğrultuda Elazığ kültür hayatında çok önemli bir yeri olan EFTUD’u ziyaret ederek, Başkan Ziyaddin Akgüneş ve Dernek Üyeleriyle bir araya gelen Işıkver, 14 Mayıs sonrası yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

MHP Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver burada yaptığı değerlendirmede, “1947 yılında Elazığ Kültür hayatına eşsiz katkılarda bulunmuş olan merhum Fikret Memişoğlu başkanlığında kurulan EFTUD bugüne kadar ilimiz kültür ve sanat hayatına çok değerli katkılarda bulunmuştur. Derneğin son başkanlarından olan ve bu çatı altında Aziz şehrimize bir çok hizmette bulunan Ülkücü hareketin bayrak isimlerinden namı değer ‘Böyükabe’ Sayın Bünyamin Eroğlu’nu burada bir kez daha rahmet ile anıyorum.

EFTUD 1947 yılından günümüze ilimizi hem yurt dışında hem de yurt içinde başarıdan başarıya koşturacak etkinliklere imza atmış, sayısız kültür ve sanat adamı yetiştirmiş, en büyük değerimiz olan kültürel zenginliklerimizin yeni nesillere aktarılması için bir çok isim yetiştirmiş bir okul gibidir. Bu şehrin en büyük zenginliği olan kültürel derinliğinin korunarak gelecek nesillere aktırılması için EFTUD gibi gönüllü kuruluşların modern altyapılarla desteklenerek hizmet vermesine öncülük edilmelidir. Bu nedenle 14 Mayıs sonrası Aziz şehrimize yapacağımız hizmetleri 23 ana başlık altında toplayarak bunları bir halk sözleşmesi mantığı ile kamuoyumuzla paylaşmış bulunuyoruz. Bu 23 madde içerisine Elazığ Kültür ve Sanat Obası da yer almaktadır.”

ELAZIĞ KÜLTÜR VE SANAT OBASINI ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Işıkver, Elazığ Kültür ve Sanat Obası’nın şehre çok önemli değer katacağını belirterek, “Her biri diğerinde önemli olan 23 hedefimiz sadece ilimizin ekonomik ve sanayi altyapısını kapsamıyor. Şehrimizi bir bütün olarak ele alarak, sosyo-ekonomik ve kültürel bir gelişimi hedefledik. Bu doğrultuda Elazığ Kültür ve Sanat Obasını çok önemsiyoruz.

Bu proje özet olarak, ilimizde faaliyet gösteren kültür ve sanat alanındaki tüm Dernek ve STK’lar aynı çatı altında toplanacaktır. Her Dernek için bağımsız ofislerle birlikte ortak kullanım alanları mevcut olacaktır. Merkez ilimizin geleneksel halkoyunları, Harput kürsübaşı, Harput musikisinin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılmasının merkezi olarak hizmet verecektir. Bu merkezde yer alacak olan hiçbir STK’nın kira başta olmak üzere ortak giderleri olmayacak, her STK kültürel hizmete odaklanarak şehre değer katacak faaliyetler icra edecektir. Elazığ Kültür ve Sanat Obası, Turizm ve Kültür Bakanlığımız bütçesi ve koordinasyonunda şehrimize kazandırılacaktır. Yeni bir dönemi hedeflediğimiz 14 Mayıs sonrasının ilimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyor, bizlere gösterilen candan misafirperverlikten dolayı Sayın Başkanımız şahsında tüm dernek üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerinde bulundu.