İl Özel İdaresi Güneydoğu Kariyer Fuarında Yerini Aldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, Fırat Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, 10 üniversitenin katılımıyla düzenlenen 'Güneydoğu Kariyer Fuarı'ında Elazığ İl Özel İdaresi de yerini aldı.

İl Özel İdaresi Güneydoğu Kariyer Fuarında Yerini Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Kariyer Fuarı’da yer alan İl Özel İdaresi,  kurumsal yapı, kurumun çalışmaları ve insan kaynakları  planlaması hakkında öğrencilere ve ziyaretçilere bilgilendirmelerde bulunuyor.  

Fırat Üniversitesi’nin yanı sıra Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki bir çok üniversiteden Rektör, akademisyen ve öğrencilerinin yoğun katılımının olduğu fuarda Elazığ İl Özel İdaresi standını İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ziyaret ederek, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili incelemede bulundu.
Çeşitli üniversitelerden gelen öğrenciler de İl Özel İdaresinin standını ziyaret ederek hem kurumsal yapı hem de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 
 Fırat Üniversitesi (FÜ) Çok Amaçlı Spor Salonu'ndaki Güneydoğu Kariyer Fuarı’nın açılışında konuşan Vali Vekili Sayın Abdulkerem Abbasoğlu, "Yetenek her yerde" sloganıyla başlayan etkinliğin Elazığ'da yapılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, Türk Hava Yolları, KOSGEB, TÜBİTAK ve Fırat Teknokent'te yer alan yazılım firmaları ile gençlere kariyer olanakları konusunda destek olacaklarını dile getirdi. 
Abbasoğlu konuşmasında; "Burada öğrencilerimize yönelik iş ve staj imkanlarının dışında atölye çalışmaları, kariyer söyleşileri ve alanında uzman kişilerin düzenleyeceği eğitimler gerçekleşecek. Ayrıca mülakat simülasyonlarıyla kariyer planlayacağız." diye konuştu.