İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Görev Değişimi

Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde yaptığı rotasyon ve yeni görevlendirme sonucu Elazığ Milli Eğitim Müdürü değişti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Görev Değişimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bu kapsamda 2017 yılından beri Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Feyzi Gürtürk, Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilirken, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüne ise İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Yiğit vekâleten atandı.
2017 yılından beri ilimizde görev yapan ve özellikle deprem süreci sonrası ilimize sayısız okul kazandıran, eğitim-öğretim faaliyetlerinin sorunsuz devam etmesini sağlayan Feyzi Gürtürk’e önümüzdeki süreçte bakanlık nezdinde önemli görevler verilmesi bekleniyor.
Görev yaptığı beş yıl süre içerisinde kendi görevini en iyi şekilde yapan, deprem ve sonrasında yaşanan pandemi sürecinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması ve verimli bir şekilde yürütülmesi için yoğun gayret gösteren, il başarı ortalamasını yükseltme adına birçok projeyi hayata geçiren  Gürtürk’ün görevden alınması tepkiyle karşılandı.
 İl Yöneticileri ve bürokratlar üzerinde baskı oluşturup şahsi çıkar ve rant devşirmeye çalışan, şehrin çok iyi tanıdığı kişilere karşı dik ve ilkeli duruşu sebebiyle sık sık bu çevrelerin hedefi olan Feyzi Gürtürk, geride bıraktığı görev süresi içerisinde başarılı bir yöneticilik sergiledi.
İlkeli, dürüst ve adil bir kamu yöneticiliğinin en güzel örneklerini veren ve bu özelliği ile belirli çevrelerin rant çarkına geçit vermeyen Feyzi Gürtürk, bu özelliğinden dolayı bu çevrelerin algı operasyonlarına maruz kalmış, ancak iddia edilen olayların dedikodudan öteye geçmeyen, öğretmen ve idareciler arasındaki sürtüşmelerden kaynaklı basit çekişmeler olduğu ortaya çıkmıştı.
YENİ MÜDÜR KAYSERİLİ
İlimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Yiğit aslen Kayserili.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde il müdür yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Yiğit’in önümüzdeki günlerde ilimize gelerek görevine başlaması bekleniyor.
SİYASİLERİN HABERİ VAR MI?
İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşanan görev değişimi sonrası, ilimize İzmir’de görev yapan Kayserili bir ismin vekâleten de olsa il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanması konusunda siyasilerimizin bilgisi olup olmadığı merak konusu oldu.
Beş yıl gibi uzun bir görev süresi içerisinde önemli çalışmalara imza atan Feyzi Gürtürk’ün yerine yeni bir isim atanması sürecinde ilimizi daha iyi tanıyan ve sorunları bilen bir isim yerine, Elazığlı olmayan bir ismin atanması tepki topladı.
ÖNCE KENÇ, SONRA GÜRTÜRK
İlimizde son aylarda görevlerinden alınan bürokratların başarılı bir profil ortaya koyan il müdürlerinden seçilmesi ise ayrı bir merak konusu. Daha önce, çalışmaları ve hizmetleri ile halkın takdirini kazanan  Aile ve sosyal Politikalar İl Müdür Suat Kenç hiçbir sorun olmadığı  halde, sırf bir milletvekilinin tavassutu ile işe giren bir personeli göreve gelmediği için uyardığı gerekçesi ile görevden alınmıştı.
Başarılı il müdürü Suat Kenç’ten sonra, kendi görevini en iyi bir şekilde yapan, kendisine yönelik her türlü baskı, tehdit ve şantajlara boyun eğmeyip, her işini yasal mevzuat çerçevesinde yapan Feyzi Gürtük’ün görevden alınması karşısında milletvekillerinin sessiz kalmasına bir anlam verilemedi.
İlimizde vatandaşın en çok şikâyette bulunduğu, yapmak zorunda oldukları görevleri yapmadıkları gibi halka doğru bilgi vermekten dahi aciz AFAD, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman,  Kültür ve Turizm Müdürlüğünde değişim beklenirken, başarılı yöneticilerin görevden alınması, siyasilerin şehre ve sorunlarına yönelik duyarsızlıklarını da ortaya koyuyor.
SONUCU SAHİPLENME BASİTLİĞİ
İlimizde 5 yıl başarılı bir yöneticilik örneği koyan, adı hiçbir usulsüzlük, yolsuzluk ve soruşturmaya konu olan hiçbir yanlışla anılmayan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ün görevden alınmasını fırsat bilen bazı işgüzar çevre ve kişilerin, “biz gündeme getirdik, görevden alındı” fasitliğine düşüp durumdan vazife çıkarma fırsatçılığıyla öne çıkma gayretlerinin şahsi şov ritüeline dönüşmesinin bile Feyzi Gürtürk’ün başarılı bir bürokrat olduğunun tescili olduğunu gösterdiler.