HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı'dan Maden İşçilerinin Taleplerine Destek

Elazığ, 2 Temmuz 2024 – HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Eti Kurum A.Ş.'nin maden işçilerinin haklı taleplerini desteklediklerini ve işçilerin yanında olduklarını belirtti.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı'dan Maden İşçilerinin Taleplerine Destek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yer altındaki zorlu şartlarda çalışan maden işçileri, emeğinin karşılığını alamadıklarını dile getirerek taban maaşlarında artış, bayramlarda çalışan işçilere 1/3 oranında ücret ödenmesi ve yılda 4 maaş ikramiye verilmesini talep ediyor. Kavaklı, "İşçinin emeği değersiz değildir," diyerek, işçilerin bu haklı taleplerini yerinde bulduklarını ifade etti.

Yeraltı zenginliklerimiz, işçimize ve emekçimize yeteri kadar fayda sağlamadığı gibi, ilimize de katkısı hissedilmemektedir. Şirket sahiplerini milyoner hale getiren bu sistem, emekçilerimizi bir parça ekmeğe muhtaç bırakmamalıdır. Bu adaletsizlik karşısında sessiz kalamayız.

Kavaklı, "Şehrimizin yeraltı zenginlikleri ve işçilerimizin emeği ile servetlerine servet katan işletme sahipleri, devede kulak misali bir ücretle işçileri çalıştırmaktan vazgeçmelidir," diyerek, şirketlerin kazançlarını adil bir şekilde paylaşmalarını ve işçilerin haklarını vermelerini talep etti.

Emeğinin karşılığını talep eden işçilerin yanındayız. Onların haklarını en üst düzeyde savunuyor ve talep ediyoruz. Şirketler kazanırken bu şehrin evlatları da kazanmalı, hakları tastamam verilmelidir.

HÜDA PAR olarak, işçilerimizin haklarının korunması ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. İşçilerin insanca çalışma ve yaşama hakkını savunmaktan geri durmayacağız.