Hüda-Par'dan Vali Toraman'a Hırsızlık Tepkisi

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Elazığ`da artan hırsızlık olaylarından dolayı vatandaşların şikayetlerini, Elazığ Valisi Ömer Toraman`a iletmek için bir buçuk ay önce randevu talebinde bulunulduğunu ve bu zamana kadar kendilerine bir geri dönüşün olmadığını belirtti.

Hüda-Par'dan Vali Toraman'a Hırsızlık Tepkisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Elazığ`da artan hırsızlık olaylarından dolayı vatandaşların şikayetlerini, Elazığ Valisi Ömer Toraman`a iletmek için bir buçuk ay önce randevu talebinde bulunulduğunu ve  bu zamana kadar kendilerine bir geri dönüşün olmadığını belirtti.

 

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Kasım ve Aralık ayında yaşanmış olan hırsızlık olayları vatandaşımızı ciddi şekilde rahatsız ettiğni, HÜDA PAR İl Teşkilatı olarak bu mağduriyeti yaşayan vatandaşları ziyaret ettiklerini ve bu sorun ve sıkıntıları teferruatlı bir şekilde dinlediklerini belirtti. 

 

“Elazığ Valisi randevumuza geri dönmeyince bizlerde bu sorunların çözümü için kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

 

Sözlerinin devamında Başkan Kavaklı şu ifadelere yer verdi;

 “Bu sorunların çözülmesi için Vali Bey'den randevu talep ettik. Ancak bir buçuk aya yakındır bu talebimize geri dönüş olmamıştır. Bizler de bu durumun düzelebilmesi için kamuoyuna bu sorunları paylaşıyoruz. Gözebaşı köyünde yaşanan hırsızlık olayları maalesef neticeye kavuşmamıştır. Hırsızlar yakalanmamış, vatandaşın mağduriyeti giderilmemiştir. Bu da yetmezmiş gibi aynı köye  birkaç hafta sonra tekrar hırsızlık olayı yaşanmış ve tabiri caiz ise çalamadıkları malı çalamadıkları eşyaları çalma girişiminde bulunmuşlardır. Sürsürü Mahallemizde ise yazlık evlerimizde hırsızlık olayları yaşanmıştır. Daha sonrasında kamuoyuna düşen ve basında yer alan bir vatandaşımızın işine gitmeyerek hırsızlık bekçiliği yaptığı  paylaşılmıştır. Bardağı taşıran son damla ise Kesrik Mahallesine de 85 yaşında olan bir amcamızın darp edilip şu anda yoğun bakımda olmasıdır. Evet artık hırsızlar evde para bulamayınca, yaşlılarımızı da  darp edecek seviyeye gelmişlerdir. Vatandaşlarımızı dinlediğimizde bizlere şunları dile getirdiler. ‘Hırsızlar yakalanmayınca veya bir Kapıdan girip diğer kapıdan çıktığını görünce, açıkça adalete olan güvenimiz zedelenmiştir.’ ifadelerini kullanmaktadırlar.” dedi.

“Vatandaşın evini yağmalayan hırsızların yakalandıktan sonra serbest bırakılmasının önüne geçilmesini istiyoruz.”

Çözüm önerilerini sıralayan Başkan Kavaklı, 

“Hırsızların Elazığ`ı  mesken edinmelerinin  önüne geçilmesini talep ediyoruz. Kamera ve mobese sisteminin sağlıklı hale getirilmesini istiyoruz. Gece bekçilerinin sayısı yetersiz ise, Bu sayının artırılmasını talep ediyoruz. Vatandaşın evini yağmalayan hırsızların yakalandıktan sonra serbest bırakılmasının önüne geçilmesini istiyoruz. Güvenlik zaafiyetini  ortadan kaldırabilmek için yapılması gereken işleri bir an önce devreye sokmalı atılması gereken adımlar bir an önce atılmalıdır.” dedi.