Gençler İçin Dev Yatırımlar

Elazığ tarihinin en kapsamlı spor projelerinin protokolü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet KASAPOĞLU,Elazığ Valisi, Ak Parti Milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, Ak Parti İl Başkanı Şerafettin YILDIRIM, Elazığ Gençlik Ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN, ilçe ve belde başkanlarının katılımıyla imzalandı.

Gençler İçin Dev Yatırımlar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ tarihinin, il, ilçe ve beldelerini kapsayan en kapsamlı ve çok sayıda spor tesisi, sentetik saha, spor salonu, gençlik merkezini kapsayan dev yatırım ve inşaat protokolü imza töreni Ankara’da gerçekleştirildi.
İmza töreni Gençlik ve Spor Bakanlığı konferans salonunda düzenlendi.

Gerçekleştirilen olan imza törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ AK Parti Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ilçe ve belde belediye başkanları ve Elazığ’dan giden 250 genç katıldı.

BULUT: GENÇLİĞE YAPILAN YATIRIM 
Önceden kararlaştırdıkları talepleri ilçe ilçe, belde belde Bakanlığa ilettikleri ve hepsiyle alakalı olumlu sonuç aldıkları yatırımları hayata geçireceklerini ifade eden Ak parti, Milletvekili Metin Bulut, “Bu yatırımlarla Allah nasip ederse Elazığ’ımızda Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın elinin uzanmadığı hiçbir belde, ilçe, köy kalmayacak. Bundan son derece memnunuz, Elazığlılar memnun. Biz spor tesislerine yapılan yatırımları gençliğe yapılan yatırım olarak görüyoruz. Gençliğe yapılan yatırımı olan ülkeler kendilerini başarılı hissederler. Bizler sizlerin sayesinde, gençlerimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde kendilerini güvende zannedecekler” ifadelerini kullandı.

TORAMAN:
 “ELAZIĞ, TARİHİNİN EN BÜYÜK SPOR YATIRIMIYLA BULUŞUYOR”
 Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nun geçtiğimiz günlerde ilimize yapmış olduğu bir sahur münasebetiyle gençleri Ankara’ya davetinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman,  “Sayın bakanımızın tabiriyle ‘kendi bakanlıklarındalar, gençlerin bakanlığındalar.’ Elazığ’da yaklaşık 6 aydır görev yapıyorum. İlimizdeki spor tesislerini gezdiğimde çok büyük memnuniyet duydum. Çok büyük yatırımları, çeşitli yatırımları almış bir iliz. Elazığ kendi yakın dönemi içerisinde en büyük spor yatırımını alıyor. Müteşekkiriz. Gençlerimiz ve Elazığlılar adına şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

KASAPOĞLU: “BU GÜN GÜNLERDEN ELAZIĞ”
 “Bugün günlerden Elazığ” cümlesiyle söz başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu; “Elazığ için, Elazığ’ın ilçeleri için, Elazığ’ın beldeleri için buradayız. Güzel sürprizlerimiz var, müjdelerimiz var. Tüm bu çalışmalarımızın gençlerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bugün el ele veriyoruz. Bugünümüz, yarınımız gençlerimizle el ele veriyoruz. Elazığ sadece bölgenin değil, ülkenin spor destinasyonu olması için büyük bir adım atıyoruz. Her bir ilimiz bizi için önemli. Önemli iş birliklerimiz var. Yerel yönetimlerimizle, kaymakamlarımızla ciddi çalışmalarımız var. Geçtiğimiz gün gençlerimizle oturduk, il yönetimimizle oturduk. İlimizin eksiklerini hep birlikte kararlaştırdık, yeni yatırımları belirledik. Bugün ilk imzalarımızı atıyoruz” dedi.

KASAPOĞLU: “GENÇLİK MERKEZİ, DEPREMDE ELAZIĞLILARIN SIĞINAĞI OLDU”
Bakan Kasapoğlu, “Nereye gidersek gidelim gençlerimizin samimiyeti, ev sahipliği ayrı. Elazığ’da gakgoşların misafirperverliğini unutmak mümkün mü, mümkün değil. Allah bizi Elazığlılarla hep buluştursun. Nereye gidersek gidelim devletin tüm imkanlarının milletimiz için seferber edildiğini, hizmet odaklı siyasetimizin vatandaş nezdinde karşılık bulduğunu görüyoruz. Elazığ’daki gençlik merkezinin depremdeki misyonunu hiç birimiz unutamayız” diye konuştu.

KASAPOĞLU: “2002 ÖNCESİ 1 OLAN SPOR SALONU SAYISI BUGÜN 27 SAYISINA ULAŞTI
 Bakan Mehmet Kasapoğlu, “20 yılda ilmek ilmek işlenen eserlerle bizler sadece alt yapıyı büyütmedik. Gençlerimiz burada, burası gençlerimiz bakanlığı. Yarın bu bakanlığı sizler yöneteceksiniz, yarın Türkiye’nin yöneticisi sizlersiniz. Sevgili gençler gönül köprümüzü hep birlikte inşa edeceğiz. Bizler sizlerin yanındayız, sizlerle birlikteyiz. Elazığ’da bugün yeni bir hedef, yeni bir çita. Hedefi büyütüyoruz bugün. 2002 öncesini de bileceğiz, sonrasını da bileceğiz. Öncesinde Elazığ’da sadece 1 adet spor tesisi var iken bugün bu sayıyı hamt olsun 27’ye çıkardık. 2002’de bir tane yurt vardı şimdi birbirinden donanımlı 7 tane yurt var. Hiç gençlik merkezimiz yok iken şimdi 2 tane merkezimiz var. Ve bu protokolle ilçelere beldelere kadar gençlik merkezi yapacağız. Biz Cumhurbaşkanımızın önderliğinde verdiğimiz hiçbir sözü tutmazlık yapmadık, hepsini yaptık. Ne dediysek yaptık. Bizler yeni şampiyonların ortaya çıkması için el birliğiyle omuz omuza çalışacağız. Bu tesisler her şeyden önce gençler için” ifadelerine yer verdi.

İŞTE TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIM PROJESİNDE YER ALAN TESİSLER:

-    8 Kulvarlı Sentetik Yüzeyli Atletizm Pisti
-     1 adet nizami sentetik saha
-     Yukarı Demirtaş köyüne 3 poligonlu Trap Skeet Atış Alanı
-     250 seyirci kapasiteli spor salonu
-     5 adet sentetik futbol sahası
-     Akçakiraz, Mollakendi, Yurtbaşı, Yazıkonak, Arıcak Bükardi, Üçocak, Erimli, Karakoçan Sarıcan Beldesi ve Palu Beyhan Beldesi’ne sentetik futbol sahaları, basketbol ve voleybol salonları
-     Yurtbaşı’na 1 adet nizami sentetik saha
-     Merkez ve İlçelere 100 adet basketbol potası
-    Akçakiraz ve Yazıkonak Beldeleri’ne Gençlik Merkezi
-    Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı sentetik futbol sahasının üstünün kapatılması. Mevcut spor kompleksine kapalı tenis kortu yaptırılması
-     Fırat Üniversitesi Baskil MYO’ya 1 adet sentetik yüzeyli futbol sahası ve 1 adet basketbol ve voleybol sahası
-     Yolspor ve İl Özel İdare Sentetik Sahaları’nın zemininin değiştirilmesi
-     Sivrice’ye 1 adet spor salonu, 1 adet basketbol ve voleybol sahası yaptırılması
-     Maden’e 1 adet sentetik futbol sahası, 1 adet spor salonu yaptırılması
-     Ağın’a 1 adet sentetik futbol sahası, 1 adet spor salonu yaptırılması
-    Alacakaya’ya 1 adet sentetik futbol sahası ve basketbol ve voleybol sahası yaptırılması ve 1 adet spor salonu yaptırılması
-     Arıcak’a Mahalle tipi Gençlik Merkezi, 1 adet sentetik futbol sahası, 1 adet voleybol, basketbol sahası yaptırılması.
-     Baskil’e 3 adet sentetik futbol sahası, 2 adet basketbol, voleybol yaptırılması, 250 seyirci kapasiteli spor salonu yaptırılması
-     Kovancılar’a 1 adet sentetik futbol sahası yaptırılması
-     Karakoçan’a 3 adet sentetik futbol sahası ve mahalle tipi gençlik merkezi yaptırılması
-     Keban’a 1 adet sentetik futbol sahası, 1 adet basketbol, voleybol sahası, mahalle tipi gençlik merkezi yaptırılması
-     Fırat Üniversitesi Keban MYO bahçesine 1 adet basketbol ve voleybol sahası yaptırılması
-    Palu’ya 3 adet sentetik futbol sahası, 2 adet basketbol ve voleybol sahası, mahalle tipi gençlik merkezi, 250 seyirci kapasiteli spor salonu yaptırılması.