Gazeteci Altaş, Muhtar Adaylığını Açıkladı

Gazetecilik mesleğinde önemli başarılar elde eden ve kamuoyunun takdirini kazanan Gülşah Altaş, Kültür Mahallesi'nden muhtar adayı oldu.

Gazeteci Altaş, Muhtar Adaylığını Açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Muhtar adaylığını mahalle sakinleriyle birlikte açıklayan Gazeteci Gülşah Altaş, açıklamasında şehrin en eski ve köklü mahallesi olan Kültür Mahallesi’ni modern görünümüyle yeniden ihya ve inşa etmenin mücadelesini vermek amacıyla muhtar adayı olduğunu kaydetti.

ALTAŞ: MAHALLEMİZİ MODERN GÖRÜNÜMÜYLE YENİDEN İHYA VE İNŞA ETMENİN MÜCADELESİNİ VERMEK AMACIYLA MUHTAR ADAYI OLDUM

Mahallenin eski canlılığına yeniden kavuşması adına çalışacağını kaydeden Altaş, “Kültür Mahallesi, şehrin merkezinde, Elazığ kültürünün yaşatıldığı, samimi dostlukların ve duyarlı komşulukların yaşandığı bir mahallemiz. Doğup büyüdüğüm, sokaklarında oynayıp birçok dostluklar kurduğum Kültür Mahallesi’ne hizmet etmek ve mahallemizin daha da gelişmesini sağlamak amacıyla bu yola çıktım. Sokakları ve caddeleri ile nezih bir mahalle olan Kültür Mahallesi, özellikle 2020 ve 2023 depremleriyle çok sayıda binası yıkılmış ve olumsuz görüntülerle öne çıkmış bir mahalle konumunda. Şehrin en eski ve köklü mahallesi olan Kültür Mahallesi’nin başta depremlerden kaynaklı olumsuzluklarını gidermek ve mahallemizi modern görünümüyle yeniden ihya ve inşa etmenin mücadelesini vermek amacıyla muhtar adayı oldum” dedi.

MAHALLEMİN SESİ OLACAĞIM

Yıllardan beri Kültür Mahallesi’nde yaşayan, mahallenin güzellikleri yanında gazeteci kimliği ile mahallenin problemlerini de bilen, mahalleye duyarlı biri olarak çalışmaları gerçekleştireceğini ifade eden Gazeteci Gülşah Altaş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kültür Mahallesi’nin daha da gelişmesi ve güzelleşmesi amacıyla 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kültür Mahallesi Muhtar Adayı olarak kutlu bir yolculuğa çıkmış bulunmaktayım. Boşaltılan binaların enkaz haline gelen görüntüsü ile şehrin merkezinde olmasına rağmen harap bir mahalleye bürünen Kültür Mahallesi’nin hızlı bir şekilde yeniden inşa edilmesi ve eski canlılığına kavuşması hepimizin en büyük temennisi. İşte ben, gazeteci kimliğim ve bundan da öte bu mağduriyetleri en çok yaşayan kadınlarımız adına ve bir kadın duyarlılığı ve hassasiyeti ile bu süreci hızlandırmak ve mahallemizi modern görünümü ile eski cazibesine kavuşturmak amacıyla yola çıktım. Kültür Mahallesi’ne bir kadın eli değmeli dedik ve mahallemize hizmet, komşularımıza nezih cadde ve sokaklar, yeni sosyal tesisler, parklar ve kamu hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması için desteklerinize talibim.”

MUHTARLIĞI UNVAN İÇİN DEĞİL, MAHALLEMİN HİZMETKARI OLMAK İÇİN YAPACAĞIM

Mahalle muhtarlığını bir unvan ve makam olarak değil, hizmetin en güzelini sunmak için yapacağını ifade eden Muhtar Adayı Altaş, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Kültür Mahallesi’ni hak ettiği konuma yükseltmek için varım. Kültür Mahallesi’ni yeniden şehrin gözdesi yapmak için varım. Kültür Mahallesi’ni yaşanılmaktan gurur duyulacak bir mahalle yapmak için varım. Çıktığımız bu yolda komşunuz olmaktan büyük onur ve gurur duyduğum siz mahalle sakinlerimizden desteklerinizi talep ediyorum. Bana verdiğiniz destekle hem hizmetlerde hem de dostlukla kurduğumuz samimi bağlarla şehrimizde örnek bir muhtar olduğumu görecek ve bunun onurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bugünden itibaren mahallemizdeki tüm evleri tek tek gezeceğimi ve kendilerinden destek isteyeceğimi belirterek muhtar adaylığımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyorum.”